Zamknij

Policja ściga organizatorkę Strajku Kobiet. Jest wniosek do sądu o ukaranie

09:38, 28.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:38, 28.01.2021
Skomentuj

Do Sądu Rejonowego w Głogowie wpłynął wniosek policji o ukaranie jednej z organizatorek strajku kobiet w naszym mieście.

Policja jak zapowiadała, tak zrobiła - skierowała do sądu wniosek o ukaranie głogowianki za wykroczenie, które - według niej popełniła: art. 52 par 2 kodeksu wykroczeń, czyli zorganizowanie zgromadzenia bez wymaganego zezwolenia. Terminu sprawy jeszcze nie ma, sędzia zapoznaje się z materiałami.

Według policji, marsze kobiet w naszym mieście organizatorki powinny wcześniej zgłosić, gdyż nie były to zgromadzenia spontaniczne, lecz zaplanowane. W trakcie dwóch ostatnich marszy policja przez megafony ogłaszała, że zgromadzenia są nielegalne, a organizatorzy poniosą konsekwencje. Spisała wtedy tylko jedną osobę. Obwiniona o wykroczenie głogowianka jakiś czas temu w rozmowie z nami powiedziała, że nie zrobiła nic złego, a z całą pewnością nie złamała prawa. Powoływała się na Konstytucję RP, która daje obywatelom prawo do zgromadzeń.

Policja spisała ją po marszu kobiet organizowanym 13 grudnia i i 28 listopada. Po tych wydarzeniach dostała wezwanie na przesłuchania na komendę. Obecnie do sądu trafił wniosek o jej ukaranie. Według kodeksu wykroczeń - kto organizuje zgromadzenia bez wymaganego zawiadomienia lub przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu, to grozi mu ograniczenie wolności albo grzywna.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%