Zamknij

Poseł Zubowski komentuje "Marsze ku wolności" i zachęca do zapoznania się z uzasadnieniem wyroku TK

12:29, 28.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:31, 28.01.2021
Skomentuj

W całej Polsce odbywają się protesty przeciwko publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Także w Głogowie. Jeden z nich wczoraj, kolejny dziś. O tym więcej: TUTAJ. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy posła Wojciecha Zubowskiego (PiS).

- Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które wypowiadają się w tych sprawach, skorzystają z możliwości zapoznania się z uzasadnieniem, które wyjaśnia dlaczego Trybunał konstytucyjny wydał takie orzeczenie- zachęca poseł.

Podkreśla, że sam to zrobi. - To ponad 150 stron materiału do przeczytania. Oby z pożytkiem dla nas wszystkich, dla dyskusji publicznej - dodaje.

Czy marsze ku wolności organizowane są wyłącznie w celu walki o wolność wyboru? O prawa kobiet? - Przecież liderki tych strajków jasno wyartykułowały, że chodzi o kwestie dotyczące liberalizacji prawa do aborcji. Ale też te kwestie dotyczące polityki. Ale to nie jest żadna nowość. Tego typu hasła, przeciwko partii rządzącej, pojawiały się od samego początku, jak i ataki na kościół katolicki - zwraca uwagę poseł Zubowski.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%