Zamknij

"Ledwo wejdziemy, drzwi się zamykają". Autobusy zbyt szybko ruszają z przystanków?

08:12, 29.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:12, 29.01.2021
Skomentuj

Wczoraj (28.01.) pisaliśmy o problemie zbyt małej czcionki na rozkładach jazdy znajdujących się na przystankach autobusowych. Głogowscy seniorzy apelowali do Komunikacji Miejskiej o to, aby kartki były po prostu większe. Szczegóły tej interwencji: TUTAJ.

Opowiadają nam również o kolejnym problemie. Pani Danuta relacjonuje jak jej zdaniem wygląda podróż autobusem Komunikacji Miejskiej w Głogowie. - Poruszam się o kulach. Ledwo wejdziemy do autobusu, drzwi się zamykają. Nie zdążymy jeszcze przyłożyć elektronicznej karty do czytnika, autobus rusza. To bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza dla starszych osób, które przewracają się jeden na drugiego. Wystarczyłoby chwilę poczekać, aby wszyscy zajęli siedzące miejsca - zastanawia się.

Mamy odpowiedź z KM. - Kierowca autobus realizując określony kurs na danej linii robi to na podstawie ustalonego rozkładu jazdy. Po zatrzymaniu się na przystanku i wpuszczeniu pasażerów do pojazdu kierowca rusza w celu dalszej realizacji kursu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - mówi Kamil Grzybowski z miejskiej spółki. Dodając oczywiście, że ruszanie pojazdu powinno odbywać się z zachowaniem bezpieczeństwa osób znajdujących się w autobusie. Radzi ponadto, że każdy pasażer powinien również dbać o swoje bezpieczeństwo i trzymać się poręczy podczas ruchu autobusu.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%