Zamknij

Sześć pługopiaskarek w akcji. Ale nie tylko - ratusz informuje o akcji odśnieżania miasta

11:45, 08.02.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:45, 08.02.2021
Skomentuj

Miejski ratusz informuje o szczegółach akcji zima. - Ze względu na duże opady śniegu, prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności przy przemieszczaniu się. Dokładamy wszelkich starań by na bieżąco odśnieżać zasypywane drogi i chodniki. Służby miejskie są w pełnej mobilizacji - mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prasowy prezydenta Głogowa.

W działaniach zimowych uczestniczy sześć samochodów (pługopiaskarek), cztery mikrociągniki z pługiem i posypywarką, mały ciągnik z pługiem i posypywarką, dwa duże ciągniki z pługiem i posypywarką, dwie koparko-ładowarki, trzy wywrotki, sprzęt do ręcznego odśnieżania.

Na bazie GPK SUEZ zgromadzono materiał, tj. mieszkankę solno-piaskową w ilości 228 ton oraz sól w ilości 50 ton. Materiał jest na bieżąco wykorzystywany.

Pojazdy rozdysponowane do zimowego utrzymania dróg wyposażone są w system GPS, dzięki któremu wiemy - gdzie przebywa i przebywał dany pojazd, jaką trasę pokonał, jaką czynność wykonywał: czy odśnieżał czy sypał solanką ulice lub mieszkanką piaskowo-solną na chodnikach. Służby miejskie cały czas monitorują sytuację.

- W niedzielę służby pracowały do godz. 5:00 rano do 24:00 i odśnieżały miejskie drogi. Trasa jaką przejechały wozy to około 1000 km. Dziś (8. lutego) służby pracują od godz. 4:00 rano. W pierwszej kolejności odśnieżane są miejskie drogi główne i newralgiczne miejsca. W drugiej - pozostałe ulice. Warto pamiętać, że przez Głogów przebiegają drogi krajowe i drogi wojewódzkie, które są i powinny być odśnieżane przez ich zarządców - dodaje rzecznik.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%