Zamknij

Minister mówi już o trzeciej fali epidemii. Ilu zakażonych w powiecie głogowskim?

12:52, 19.02.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 15:44, 19.02.2021
Skomentuj

Liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce wzrasta od kilku dni. Ostatniej doby w powiecie głogowskim wykonano 89 testów - w 8 przypadkach potwierdzono chorobę. 172 osoby przebywają w kwarantannie.

Warto przytoczyć też najnowsze dane dotyczące szczepień w powiecie głogowskim: do tej pory zaszczepiono 4250 osób z czego 1335 przyjęło dwie dawki szczepionki.

AKTUALIZACJA, GODZ. 15:30
Minister o pandemii: Trend się zmienia. Wschodzimy w sytuację kryzysową

Na konferencji minister zdrowa apelował o odpowiedzialność społeczną. Postraszył, że wchodzimy w sytuacje kryzysową i to w dużej mierze od nas zależy, gdzie będzie szczyt rozmiarów tej pandemii. Zapowiedział, że zaostrzenie obostrzeń jest możliwe. 

Minister powiedział, że mutacja brytyjska koronawirusa ma już 10 proc. udziału w wykonywanych badaniach. - W Polsce pojawiła się też mutacja południowo-afrykańska. Przypadek pochodzi z okolic Suwałk - powiedział Adam Niedzielski. - Obie mutacje będą działały na zwiększenie i przyspieszenie procesów pandemicznych - dodał. 

Zaznaczył, że ma na to również wpływ ogólne zmniejszenie dyscypliny społecznej. - A ta dyscyplina razem z mutacjami będą decydowały, w jakim tempie będzie rozwijała się pandemia w najbliższych dniach i w najbliższych tygodniach. Należy spodziewać się dalszych wzrostów - zaznaczył. 

Dodał, że mając na uwadze sprawność przeprowadzania akcji szczepień i obecność mutacji mogą zostać podjęte kroki zmierzające do zaostrzenia obostrzeń. - Trend się zmienia. Wschodzimy w sytuację kryzysową. Zwiększenia liczby dziennych zachorowań. Od nas zależy, gdzie będzie szczyt rozmiarów pandemii - tłumaczył. 


RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%