Zamknij

Radny apeluje o szybszą budowę przejścia podziemnego przed mostem Tolerancji

14:29, 24.02.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:29, 24.02.2021
Skomentuj

Przy moście Tolerancji w Głogowie głośno i tłocznie. Ruch tam duży. Właśnie dziś (24.02.) w tym miejscu radny Sławomir Majewski spotkał się z dziennikarzami, by zapowiedzieć, że składa w ratuszu wniosek o przyspieszenie budowy przejścia podziemnego w tym miejscu.

- Niedopuszczalnym dla głogowian jest, że na oddanie tego przejścia, będą musieli czekać jeszcze aż dwa lata! - grzmiał Majewski. - Wnioskuję o to, aby ta inwestycja była traktowana jako bardzo pilna i jedna z najważniejszych w mieście - dodawał.

Uważa, że to przejście powinno zostać wybudowane jeszcze w tym roku. A do czasu realizacji inwestycji proponuje jeszcze zastępcze rozwiązanie problemu. - Trzeba zamontować sygnalizację świetlną z wizyjnym lub ręcznym wymuszeniem światła zielonego - wyjaśniał.

Ma też wniosek do policji, aby w godzinach szczytowych, gdy tutaj tworzą się korki, ruch był na tym przejściu kierowany przez policję. Wydaje się jednak, że ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie rozwiąże problemu korków w mieście... ratunkiem ma być drugi most przez Odrę, ale to wciąż odległy plan.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%