Zamknij

Dziś pisali próbny egzamin maturalny z matematyki. Nauczyciele szczęśliwi! A uczniowie?

11:41, 04.03.2021 Dorota Nyk Aktualizacja: 11:41, 04.03.2021
Skomentuj

"Tęsknimy za tobą uczniu!" - takie słowa by z chęcią zamieścił na budynku szkoły dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych Paweł Korzeń. Żeby wszyscy widzieli. Dziś cieszy się, bo trwa drugi dzień próbnych matur i uczniowie, na krótko, ale wrócili do szkoły.

-Szczęście, nowa energia - tak dyrektor Paweł Korzeń określa odczucia swoje i nauczycieli. - Jak zobaczyli chłopaków na korytarzu, to od razu poczuli radość - zapewnia. Wczoraj była próba z polskiego, dziś (4.03.) z matematyki. W mechaniku matematykę pisało 109 uczniów. Oczywiście w reżimie sanitarnym, w małych klasach po kilkanaście osób.

Start był o godz. 9, zakończenie o 11. - Jedne zadania były trudne, drugie łatwe. Ale zazwyczaj próbna matura jest trudniejsza niż ta właściwa - usłyszeliśmy od uczniów. Lecz miny mieli poważne, niektórzy siedzieli zamyśleni, jakby się zastanawiali, co mają robić.

-O tym, jaki jest poziom wiedzy uczniów po wielu miesiącach nauczania online, przekonamy się dopiero, gdy wrócą do szkoły - uważa Paweł Korzeń. Faktycznie wyniki matur także to zdiagnozują. Na razie jeszcze nic nie wiadomo. - Jest po prostu inaczej. Nasi uczniowie mają świadomość, że bardzo duża część odpowiedzialności za przygotowanie spoczywa po ich stronie. Nauczyciel prowadzący lekcje nie ma dziś możliwości zdiagnozować, czego uczeń nie umie - uważa dyrektor, który sam prowadzi takie zajęcia z polskiego.

Od 18 marca zeszłego roku uczniowie - z małymi przerwami - mają zajęcia online. - To pół trzeciej klasy i cała czwarta dla tych, którzy zdają maturę - przypomina dyrektor. Oczywiście była możliwość indywidualnych konsultacji. I to tyle. Pierwsze klasy na przykład w ogóle się wzajemnie nie znają. - W szkole jest cisza, smutek. A dziś na korytarzu radość. Wróciła energia - mówi Paweł Korzeń. Jak dotychczas zdawalność matury z matematyki wynosiła w tej szkole ponad 95 proc. Zobaczymy jak będzie teraz.

W mechaniku jutro próby z angielskiego nie będzie, gdyż nauczyciele mają szczepienia przeciwko covidowi. Próbne matury przeprowadza tylko połowa polskich szkół. Jak jest w Głogowie? - nie wiadomo, gdyż nadzorujący je organ, starostwo powiatowe, nie zebrało takich informacji. RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%