Zamknij
REKLAMA

Zachęcają do segregacji śmieci i korzystania z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

09:30, 25.03.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:30, 25.03.2021
Skomentuj

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsca, w których każdy może oddać śmieci, których nie można wrzucić do pojemników na odpady zmieszane i te od selektywnej zbiórki. Mowa tu przede wszystkim o gabarytach i zużytym sprzęcie elektronicznym, ale nie tylko. Jednak nie wszyscy o tym pamiętają. Zdarzają się jednak sytuacje, że głogowianie przywożą tam wszystkie odpady. - To punkt selektywnej zbiórki odpadów, nie zbiórki wszystkich odpadów. W praktyce oznacza to, że poszczególne odpady muszą być przekazywane osobno - mówi Rafał Sikora z GPK Suez Głogów. Nie ukrywa, że ludzie często dziwią się też, że gruz trzeba ważyć. Przypomina, że to niezbędne jest do prowadzonej ewidencji.

Punkty te znajdują się w dwóch miejscach w Głogowie - przy ul. Przemysłowej (siedziba firmy GPK-SUEZ Głogów) i ul. Transportowej 6 (w pobliżu zajezdni autobusowej). Punkty te czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 (przerwa techniczna 13- 13.30) oraz w sobotę w godz. 8-16 (przerwa techniczna 11-11.30).

- Aby oddać odpady wystarczy zgłosić się na portiernię PSZOK do osoby zajmującej się obsługą mieszkańców - informuje Sikora. Należy też okazać się dokumentem tożsamości, by potwierdzić miejsce zameldowania, bo punkty są przeznaczone dla mieszkańców Głogowa oraz podać jaki rodzaj odpadu został przywieziony. - Po dopełnieniu formalności pracownik wskaże miejsce rozładunku odpadów i załatwione - dodaje.

W PSZOK można zostawić zużyty sprzęt elektroniczny - lodówki, telewizory, komputery, pralki. Także gabaryty - meble, duże zabawki. Ponadto odpady zielone, przeterminowane leki, zużyte baterie, opony, kartony, szkło i złom.

- Sprzęt elektroniczny nie może być w częściach. W przypadku konieczności oddania większej ilości odpadów BIO prosimy o ich bezpośredni transport na ul. Komunalną 3 - to PSZOK przy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych - przypomina. PSZOK ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. - Chodzi o to, aby nie zapychać kontenerów jednorazowo, gdy ktoś przywiezie kilka dużych krzewów - wyjaśnia.

Od 1 stycznia br. wprowadzona została zmiana w zasadach odbioru odpadów budowlanych i rozbiórkowych. - Obowiązek wypełniania każdorazowo deklaracji określającej ilość pobranych worków przeznaczonych na odpady budowlane i rozbiórkowe został uchylony, a wprowadzony został limit bezpośredniego przekazania do PSZOK-u odpadów budowlanych w ilości do 600 kg rocznie na nieruchomość. Uczulamy jednak, że gruz tak, czy siak musi być w jakiś sposób przygotowany do ważenia. Nie może być luzem na przyczepce, bo nie będzie można go zważyć - zaznacza Sikora.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%