Zamknij

Nowy pies w policji. Frida będzie tropiła przestępców

09:42, 11.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:42, 11.05.2021
Skomentuj

Psy służbowe pełnią w policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. - Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią też wyszukać zapach zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach - mówi Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Taki trafi do tej jednostki. 2-letni owczarek holenderski, wspólnie ze swoją przewodniczką, szkolą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. - Ćwicząc między innymi posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika oraz zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i tropienie śladów ludzkich. Przewodniczka i jej czworonożna partnerka muszą nauczyć się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystają teraz w codziennej służbie - dodaje.

Frida to pierwszy pies służbowy posterunkowej Natalii Mielczarek. - Jak mówi policjantka już podczas szkolenia pomiędzy nią, a czworonogiem wytworzyła się specyficzna więź. Frida pozostanie pod opieką swej przewodniczki także poza służbą. Funkcjonariuszka dodaje, że owczarek stał się częścią jej rodziny i na pewno razem z nią zamieszka - zapewnia oficer. A pies będzie wykorzystywany do służby na terenie całej jednostki także w gminach m.in. Grębocicach, Radwanicach czy Gaworzycach.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%