Zamknij

Przed budynkiem starostwa powiatowego w Głogowie stoi już serce na plastikowe nakrętki

13:24, 09.06.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 20:10, 09.06.2021
Skomentuj

Metalowe serce ustawiono przed siedzibą głogowskiego starostwa w środę (9.06.). Można już do niego wrzucać plastikowe nakrętki, których sprzedaż pomaga w finansowaniu leczenia i rehabilitacji chorych dzieci z naszego powiatu.

- Wszyscy, którzy odwiedzają nasz urząd, bądź mieszkańcy, którzy przechodzą obok, mogą do tego przecudnego serca wrzucić nakrętki - powiedział starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. Dodał, że inspiracja pochodzi od ochotników i strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. - Pomagaliśmy Szymonowi, pomagamy wielu innym osobom, a strażacy pomagają na co dzień wszystkim potrzebującym - zachęcał do składania nakrętek i pomagania. Sebastian Siniawa i Emil Łużny, tata Szymona, dla którego obecnie prowadzona jest  się akcja, wręczyli staroście podziękowania za wsparcie akcji Razem dla Szymona Dzielnego strażaka z OSP Szczyglice.

- W imieniu swoim, żony, jak również Szymona i wszystkich strażaków z naszej gminy, bardzo serdecznie dziękuję, to dla nas bardzo wielki gest - powiedział pan Emil. Zdradził, że Szymon właśnie zakończył leczenie w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Trzy tygodnie temu zakończył chemioterapię. Przez 5 lat będzie pod kontrolą lekarzy  Jutro wraca do domu, a we wrześniu prawdopodobnie do przedszkola. Dotąd z kilku serc ustawionych na terenie powiatu zebrano ponad 3 tony nakrętek, a na transport czeka kolejna tona. 
RED

Przed budynkiem starostwa powiatowego w Głogowie stoi już serce na plastikowe nakrętki. Można wrzucać i pomagać 1
(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%