Zamknij

Psy biegają bez smyczy. "Zwróciłem uwagę, zostałem wyzwany od najgorszych"

15:15, 30.07.2021 Mateusz Komperda
Skomentuj

Co jakiś czas zwracacie się do naszej redakcji z prośbą, aby nagłośnić sprawę właścicieli psów, którzy nie sprzątają kup po swoich pupilach. Problem - mimo interwencji mediów, urzędników, specjalistów - nadal jest. Ale nie tylko taki, bo pan Piotr, który mieszka na Starym Mieście, alarmuje: prowadzajcie psy na smyczy!

- Chodzę na spacer z synem na bulwar, zabieramy ze sobą psa. I zawsze jest przypięty do smyczy. Niestety po raz kolejny mieliśmy przykrą sytuację. Podbiegł do nas jakiś inny, większy pies. Nie był uwiązany. A gdy zwróciliśmy uwagę właścicielowi, że tak po prostu nie wolno, to poleciały w naszym kierunku niecenzuralne słowa. Więcej kultury, ludzie! Pies, choć być może z daleka przyjazny, może być niebezpieczny - zwraca uwagę, że tutaj - zwłaszcza weekendami - czas spędzają całe rodziny. Są dzieci, młodzież, osoby starsze czy niepełnosprawne.

Sprawę regulują nowe przepisy, które zostały wprowadzone wiosną. Opiekunowi przy okazji niezachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia - grozić będzie mandat w wysokości od 50 do 250 zł. Wyższa kara, w wysokości 500 zł, grozi zaś w przypadku niezachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka.
RED
fot. archiwum/poglądowe

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%