Zamknij

Jubileusz batalionu! Będą się wspinać na Mount Everest [ZDJĘCIA]

10:16, 21.09.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:16, 21.09.2021
Skomentuj

- To będzie nasze pierwsze wspólne wejście na Mount Everest - zapowiadał na konferencji prasowej (21.09.) to co będzie się wkrótce działo na terenie 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego dowódca jednostki ppłk Krzysztof Jaroszek. Oczywiście nie polecą samolotem tysięcy kilometrów, by wejść na szczyt tej góry, ale będą się wspinać na specjalną ściankę Jurka Górskiego - bo to ich wspólna akcja. - Będziemy właśnie tak obchodzić 10-lecie powstania batalionu. To wydarzenie rozpoczyna cykl przedsięwzięć z tym związanych - dodawał.

Wspinaczka rozpocznie się w poniedziałek (27.09.) o godz. 7 - właśnie wtedy pierwsze metry po ściance pokona ppłk Jaroszek. W piątek (1.10.) o godz. 11 z kolei uroczysta zbiórka i otwarcie "Sali tradycji" oraz w następnym tygodniu organizują zawody dla klas mundurowych. - Cieszę się, że możemy korzystać z doświadczenia Jurka Górskiego, który nam pomaga. Rozpoczniemy ścisłą współpracę - zaznaczał.

A Jerzy Górski, jak zwykle, powtarzał - ruch to zdrowie. - Kiedy kilka lat temu sprowadzaliśmy ruchomą ściankę do Głogowa, to zastanawialiśmy się w jaki sposób wejść na najwyższy szczyt na świecie - na 8848 m. Po raz pierwszy będziemy chcieli zdobyć tę wysokość. Ile potrzebujemy czasu? Około jedenastu godzin. Chcemy wchodzić w wyznaczonym tempie. Ścianka była w różnych miejscach i okazuje się, że jeszcze nigdy nie udało się zdobyć tej wysokości. Najbliżej było w Polkowicach, gdzie zdobyliśmy 6 km - zwracał uwagę głogowianin.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%