Zamknij

W tym roku budowa nowego domu dziecka się nie rozpocznie

09:22, 29.09.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 09:22, 29.09.2021
Skomentuj

Powiat głogowski otrzymał w tym roku 1 mln zł dotacji na budowę domu dziecka z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W budżecie początkowo powstał plan, aby w związku z tym w tym roku przeznaczyć na ten cel 1 mln 350 tys. zł, a w przyszłym 650 tys. zł. Jednak zmieniono te zamierzenia. Inwestycja jest przeniesiona na przyszły rok.

Na ostatniej sesji rady powiatu głogowskiego (20.09.) widać było rozczarowanie radnych z ugrupowania PiS tym faktem. Bo to przecież są pieniądze rządowe, z rządowych funduszy, a ich przyznanie zostało uznane za sukces i dobry gest naszego rządu dla powiatu, który przecież nie jest rządzony przez PiS-owców, lecz osoby z przeciwnej formacji. O rozporządzenie przyznaną dotacją pytała m.in. radna Agnieszka Badzińska z klubu radnych PiS. - Oczywiście, mamy te pieniądze. Ale nie jest tak, że dziś otrzymujemy pieniądze, a jutro zaczynamy budować - tłumaczył tę sytuację członek zarządu powiatu głogowskiego Bartosz Ławrowski. Wytłumaczył, że formalności z budową już się rozpoczęły. Zlecono prace firmie, która ma wykonać projekt budynku nowego domu dziecka.

- Najpierw musieliśmy poszukać miejsca na inwestycję, co trochę trwało - Ławrowski wyjaśnił, że starostwo szukało, były nawet rozmowy z prezydentem Głogowa na temat możliwości postawienia takiego obiektu na terenie miejskim. - Skończyło się na tym, że jedynym możliwym miejscem jest działka należąca do powiatu przy ul. Folwarcznej, obok już istniejącego budynku domu dziecka - poinformował, że powiat dokonał wyboru firmy, która wykona projekt oraz postara się o stosowne zezwolenia. - Jak tylko to będzie, czyli już niebawem, rozpoczynamy całą procedurę budowy - zapewnił. Niestety, radny Mirosław Strzęciwilk z klubu PiS skrytykował takie działanie, mówiąc, że powiat złożył wniosek na takie duże pieniądze do rządowego programu, a nie miał pomysłu na inwestycję. - Gdzie będzie ten dom, jak ma wyglądać... To brak planowego działania służb inwestorskich i osoby nadzorującej te służby. Nawet dokumentacji nie ma. To jest tragedia - podsumował.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%