Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy plener malarski, w wyjątkowym miejscu - Pałacu Wiechlice! [ZDJĘCIA]

09:19, 14.10.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:21, 14.10.2021
Skomentuj

Plener malarski odbywa się tam po raz jedenasty - w Pałacu Wiechlice, jakieś 30 km od Głogowa. - Tym razem jest wyjątkowy, bo mamy wyjątkowych gości z Akademii Sztuk Pięknych. I tak jest to prof. Jacek Rykała z Katowic oraz prof. Waldemar Marszałek z Gdańska. Warto podkreślić, że prof. Rykała wystawia swoje prace na całym świecie. Ma na swoim koncie ponad 50 wystaw indywidualnych i 250 wystaw zbiorowych. Podobnie jak prof. Marszałek - to bardzo znana osobowość w świecie sztuki grafiki projektowej i technik cyfrowych, którego prace znajdują się z zbiorach m.in. muzeum narodowego w Gdańsku oraz Warszawie - opowiada Zbigniew Czmuda, właściciel Pałacu Wiechlice.

Ale to nie koniec znakomitych gości. - Ciekawą postacią jest również Lena Subota - artystka przyjechała do nas z Sankt Petersburga w Rosji. Jej prace również znane są na całym świecie. Są one bardzo zróżnicowane w swojej technice. Tworzy we wszystkich kierunkach - to malarstwo, rysunki i technika. Jej prace wykraczają poza kanony. Cechuje je eklektyczność gatunków, rodzajów, tematów. Lena zaciera granice pomiędzy stylami. Z jednakową siłą i pasją wyraża swój pogląd, swoje spostrzeganie świata w portretach oraz martwych naturach - dodaje.

Będą też Ita Haręza, Andrzej Fogtt, Lena Subota z Sankt Petersburga, Janusz Szpyt, Krzysztof Zieliński (rzeźba), Tomasz Lubaszka, Magdalena Deput, Jan Grabski, Halina Nowicka,Tomasz Klimczyk. Komisarzem wystawy jest znany Jan Wołek - malarz, poeta, pisarz, pieśniarz oraz karykaturzysta. Laureat kilkunastu festiwali, w tym dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu w Krakowie.

Pałac Wiechlice to obiekt zbudowany 1872 roku. Wyremontowany i odnowiony w latach 2009-2013. Oferujący wiele atrakcji dla swoich gości, dysponujący bardzo bogatą ofertą SPA, basenem, saunami. Posiadający własną winnicę i produkujący wino. Jest też kręgielnia, plac zabaw dla dzieci, sala weselna na 200 osób. Warto tam się wybrać i odwiedzić to miejsce. Tak mocno związane w naszym regionie ze sztuką. Wernisaż wystawy pleneru malarskiego w Pałacu Wiechlice odbędzie się (17.10.) o godz. 13.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%