Zamknij

Przed sądem kończy się proces o mobbing w głogowskim banku. Prezeska kontra siedem byłych pracownic

08:28, 16.10.2021 Dorota Nyk Aktualizacja: 08:28, 16.10.2021
Skomentuj

Prokurator się domaga wyroku w zawieszeniu, wysokiej grzywny, zadośćuczynienia dla poszkodowanych i zakazu piastowania stanowisk kierowniczych przez prezeskę głogowskiego banku. Ona odpowiada, że jest niewinna.

Trzy lata trwał proces prezeski jednego z głogowskich banków oskarżonej o przekroczenie swoich uprawnień i nękanie siedmiu pracownic. Prokurator oskarżył ją w 2018 roku, w październiku 2019 r. prezeska stanęła przed sądem. W czwartek przed Sądem Rejonowym w Głogowie (14.10.) wygłoszono mowy oskarżające i obrończe. Prokurator się domaga dla pani prezes roku pozbawienia wolności, ale z warunkowym zawieszeniem na trzy lata próby. Do tego musiałaby przeprosić poszkodowane kobiety na piśmie oraz zapłacić grzywnę 60 tys. zł.

Poza tym dla siedmiu kobiet on i ich pełnomocniczka domagają się po 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Poza tym prokurator domaga się także, aby pani prezes zakazać zajmowania kierowniczych stanowisk na 10 lat. - Nie przyznaję się i proszę o oczyszczenie mnie z zarzutów - powiedziała na rozprawie. Dwóch jej obrońców przekonywało sędziego, że musi wybrać pomiędzy emocjami, a faktami. A fakty według nich są takie, że prezeska jest wzorowym pracownikiem, a utrzymanie banku na takim poziomie wymaga od niej wysiłku i wielkiej przedsiębiorczości. - Należy odróżnić mobbing od wypełniania przez pracodawcę swoich obowiązków - radził sędziemu obrońca, mecenas Piotr Latos, wnosząc o uniewinnienie. Wyrok ma zapaść za dwa tygodnie.

Prezeska jest oskarżona o nękanie siedmiu byłych pracownic banku, w tym byłej wiceprezes. Prokurator zarzucił jej, że naruszyła ich prawa pracownicze, w tym głównie godność, oraz że znęcała się nad nimi psychicznie, co doprowadziło je do obniżenia poczucia własnej wartości, do utraty zdolności do wykonywania pracy oraz do utraty zdrowia psychicznego. Jedna z tych pracownic została zwolniona, natomiast pozostałe same się zwolniły z banku w różnych odstępach czasu.
RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%