Zamknij

Po Dniach Głogowa plac festynowy zyskał na popularności... Można go sobie wydzierżawić

19:02, 03.06.2019 Łukasz Kaźmierczak Aktualizacja: 19:10, 03.06.2019
Skomentuj

Miasto ogłosiło przetarg na oddanie w dzierżawę placu festynowego nad Odrą na 7 lat. Za 35 tys. zł.Ogłoszenie opublikowano w czwartek (9.05.), więc na Dni Głogowa będziemy się bawić nad rzeką jeszcze na terenie w pełni miejskim. Przetarg odbędzie się 7 czerwca w ratuszu, czyli tydzień po święcie miasta. 

Miasto oddaje w dzierżawę niezabudowany teren tuż przy Odrze o powierzchni 5000 mkw. w granicach działki o powierzchni ponad 5 ha. Oczekuje, że dzierżawca urządzi tam ogólnodostępny teren sportowo-rekreacyjny. - Mała gastronomia, beachbar, plaża - wymienia Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta. Czyli nie tylko od święta, ale i na co dzień moglibyśmy tam poplażować, coś zjeść i wypić na leżaczku drinka z parasolką. A w jakim otoczeniu będziemy tam plażować? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Śródmiejskich Terenów Nadodrzańskich przeznaczeniem placu festynowego jest zieleń urządzona. Należy zagospodarować teren zielenią komponowaną, urządzić ścieżki spacerowe i rowerowe, które połączą się z już istniejącymi na przyległych terenach. Dopuszcza się też urządzenie małej architektury i place zabaw.

Przyszły dzierżawca będzie zobowiązany do zagospodarowania terenu w ciągu roku od daty zawarcia umowy dzierżawy, a w terminie 3 miesięcy musi opracować i przedłożyć do zaopiniowania prezydentowi Głogowa wizualizację zagospodarowania terenu sportowo-rekreacyjnego. Sprawy nie ułatwi fakt, że działka znajduje się w zasięgu stanowiska archeologicznego, więc wszelkie prace ziemne wymagają zgody konserwatora zabytków i zapewnienia badań archeologicznych. Leży też na terenie objętym ochroną krajobrazową i w granicach zasięgu powodzi z 1997 r.

W ogłoszeniu o przetargu jest zapis określający, kiedy miasto może wypowiedzieć umowę dzierżawy: jeśli dzierżawca zalega z czynszem ponad 3 miesiące, jeśli odda komuś nieruchomość do bezpłatnego używania lub ją poddzierżawi lub jeśli nieruchomość będzie wykorzystywana w sposób sprzeczny z ustaleniami umowy. Wywoławcza stawka czynszu dzierżawnego to 5 tys. zł netto za rok. Do wylicytowanej opłaty zostanie doliczony 23 proc. podatek VAT. Trzymamy kciuki. GH

(Łukasz Kaźmierczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%