Zamknij
REKLAMA

Prace ruszyły! To będzie wielki biznes w Głogowie [ZDJĘCIA]

14:51, 09.11.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 14:55, 09.11.2021
Skomentuj

Panattoni, największy przemysłowy deweloper w Europie. Przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę Panattoni Park Głogów, który docelowo zajmie ponad 20 ha, w tym 111 000 mkw. pod dachem. Na razie trwają tam prace przygotowawcze. - Na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy już niemal półtora miliona m kw. powierzchni, ale region cały czas odkrywa swój niesamowity potencjał. Kiedy jeden rejon wydaje się już rozwinięty, pojawia się kolejny, doskonale położony, wprost stworzony pod międzynarodową działalność naszych klientów - twierdzi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Głogów to kompleks z międzynarodowym potencjałem. Położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego. Doskonała lokalizacja i realizacja inwestycji według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa sprawia, że Panattoni Park Głogów staje się idealnym wyborem dla każdego: w kompleksie doskonale odnajdzie się zarówno przedstawiciel branży logistycznej czy e-commerce jak i producent.

- Prace rozpoczęły się ponad dwa lata temu - opowiada nam prezydent Rafael Rokaszewicz. - Ta firma to największy gracz w Europie, jeżeli chodzi o powierzchnie hal produkcyjnych i logistycznych. I to nie jest tak, że zdecydowali się naszą lokalizację tylko na podstawie materiałów, które im przesłaliśmy. Zrobili mnóstwo swoich analiz. Stwierdzili, że Głogów to miasto z wielkim potencjałem - dodaje.

W najbliższym roku w mieście powstaną setki miejsc pracy. Miasto, za sprzedaż działki, zarobiło 9 mln zł brutto. - Pieniądze wprowadziliśmy do budżetu na zmniejszenie zadłużenia miasta. W drugiej połowie listopada przedstawiciele firmy przyjadą do Głogowa. Chcą uroczyście pochwalić się tą inwestycją. Nie ukrywajmy, że planowany przebieg obwodnicy miasta jest magnesem dla inwestorów - wyjaśnia Rokaszewicz. A to nie koniec, bo kolejnymi hektarami działek w tej okolicy zainteresowane są następne firmy. W sumie pod inwestycje zostanie przekazanych 50 ha gruntów.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%