Zamknij

Największe Targi Pracy w Zagłębiu Miedziowym

08:35, 31.05.2023 . Aktualizacja: 09:47, 31.05.2023
Skomentuj

Targi cieszą się dużym zainteresowaniem największych pracodawców Zagłębia Miedziowego, dotychczas udział w nich zgłosiło prawie 60 pracodawców z regionu w tym największy z nich KGHM Polska Miedź SA, ponadto na naszych targach wystawią się m in. KGHM ZANAM, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A, PHU "Lubinpex" sp. z o.o. PMT Linie Kolejowe Sp. z o.o.; PUGiB-BUD Częstochowa, Sanden Manufacturing Poland, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie, KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE S.A.; Dino Polska S.A.; PepsiCo - Frito Lay Sp. z o.o. Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. McDonalds, Viessmann i inni czołowi pracodawcy z regionu.

Swoją ofertę zaprezentują również regionalne uczelnie wyższe, szkoły ponadpodstawowe oraz ośrodki kształcenia ustawicznego.

-W trakcie targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertami pracy i kształcenia, poznać wymagania pracodawców oraz dowiedzieć się, jakie umiejętności i kwalifikacje są najbardziej poszukiwane na lokalnym rynku pracy. Uczniowie, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem szkoły będą mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami podmiotów edukacyjnych. Targi pracy oferują także wiele atrakcji, takich jak warsztaty i prezentacje skierowane do uczniów klas ósmych i absolwentów szkół średnich. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi branżami oraz sektorami gospodarki, a także dowiedzieć się, jak przygotować się do procesu rekrutacji i zdobyć niezbędne umiejętności – wylicza Marta Wisłocka, prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Celem targów jest zaprezentowanie oferty pracy oraz kształcenia, a także stworzenie okazji do nawiązania kontaktów między przedstawicielami firm, placówek edukacyjnych oraz młodzieży szkolnej, którą szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Targi pracy i edukacji odbywać się będą po raz pierwszy w Lubinie i będą miejscem spotkania przedstawicieli firm, szkół podstawowych i średnich z potencjalnymi pracownikami i uczniami.

Istotną rolą Związku jest działalność na rzecz pracodawców naszego regionu. Wskazywanie możliwych kierunków kariery zawodowej dla młodzieży poprzez nasze targi doskonale wpisuje się w ten cel, gdyż to ona zapewni w przyszłości rozwój tym pracodawcom oraz rozwój naszego regionu – Piotr Karwan Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Targi odbędą się 2 czerwca 2023 roku w Lubinie, w Hali Zespołu Szkól nr 1, ul. Składowa 1 w godzinach 9.00 – 15.00.

Udział w targach, to doskonała okazja dla uczniów do poznania ofert pracy i edukacji, dostępnych na terenie zgłębia miedziowego, a dla firm - pozyskania nowych pracowników i praktykantów.

 

.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%