Zamknij

Co kryje się pod pojęciem szkody całkowitej i jak wpływa na odszkodowanie? Sprawdź koniecznie

09:02, 05.06.2023 . Aktualizacja: 09:03, 05.06.2023
Skomentuj

Wypadki oraz kolizje drogowe są codziennością. Szczególnie widoczne to jest w dużych miastach, gdzie na ulicach natężenie ruchu sięga zenitu. Autobusy, tramwaje, rowerzyści, piesi i inne samochody sprawiają, że każdy uczestnik powinien mieć oczy dookoła głowy. Co jednak kiedy pomimo starań doszło do nieszczęśliwego zdarzenia? Na tym etapie rozpoczyna się staranie o odszkodowanie, w którym kluczowe jest ocenienie rozmiaru szkód. W dzisiejszym wpisie nieco bardziej rozwiniemy temat związany ze szkodą całkowitą. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Kilka definicji, jakie musisz znać starając się o odszkodowanie

Niekiedy z pozoru niegroźne kolizje drogowe mogą doprowadzić do poważnych szkód. Wypłacana rekompensata ma za zadanie pokryć wszystkie koszty związane z usunięciem szkody. Brzmi prosto, prawda? Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku ocenienia rozmiaru powstałych zniszczeń można spotkać się z dwoma określeniami, jakimi posługują się towarzystwa ubezpieczeniowe: szkoda częściowa oraz całkowita. Jaka jest zasadnicza różnica? Już wyjaśniamy! O szkodzie częściowej mówi się wtedy, gdy zniszczenia pojazdu można naprawić, a ich koszt mieści się w granicach nieprzekraczających ogólnej wartości samochodu. Z kolei szkoda całkowita to zgodnie z definicją taki rozmiar uszkodzeń, których usunięcie wiązałoby się z wyższą ceną niż ogólny koszt pojazdu. Co więcej, w wielu przypadkach o szkodzie całkowitej mówi się, gdy przywrócenie stanu pojazdu sprzed kolizji jest niewykonalne. Warto zaznaczyć, że każdemu poszkodowanemu nawet przy wydaniu decyzji o szkodzie całkowitej przysługuje odszkodowanie. W tego typu sytuacjach jego wysokość zależy od wartości samochodu zmniejszonej o wycenę pozostałego po kolizji wraku.

Podejrzewasz zaniżenie rekompensaty? Zobacz, jakie kroki podjąć

Zastanawiasz się, czy w tego typu przypadkach może dojść do wypłaty zbyt niskiego odszkodowania? Niestety takie sytuacje się zdarzają... Ma to miejsce wtedy, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe niepoprawnie wyceni pojazd oraz zawyży wartość wraku. Oczywiście, jako poszkodowany nie musisz się zgadzać z wydaną decyzją. Warto, aby wysokość rekompensaty ustalona przez ubezpieczyciela została dodatkowo przeanalizowana z pomocą specjalistów, jakich znajdziesz na stronie www.tuodszkodowania.pl. Na umówione spotkanie musisz przygotować wszystkie dokumenty wskazujące na zaistniałe zdarzenie, a także jego konsekwencje. Adwokaci posiadający wieloletnie doświadczenie w tego typu postępowaniach sprawdzą, czy decyzja ubezpieczyciela jest prawidłowa, a także zajmą się określeniem, jak wysokie odszkodowanie Ci przysługuje. AIF Kancelaria oferuje bezpłatną konsultację wszystkim zainteresowanym Klientom, którzy podejrzewają, że w ich przypadku doszło do błędnego oszacowania, ile powinna wynosić rekompensata pieniężna. Dołącz do grona osób, które podjęły odpowiednie kroki i uzyskały satysfakcjonujące odszkodowanie. Sięgnij po pomoc profesjonalistów właśnie teraz!

 

 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%