Zamknij

Moringa - właściwości kolejnego superfood

11:20, 31.01.2024 . Aktualizacja: 11:21, 31.01.2024
Skomentuj

Jest znana przede wszystkim wśród osób, które chcą odkrywać kolejne produkty o znakomitych właściwościach zdrowotnych. Dla innych może być jednak zagadką. Czym jest moringa? Właściwości mają liście moringi czy korzeń? Sprawdź korzyści wynikające ze stosowania moringi. Moringa i jej składniki odżywcze sprawiają, że bywa nazywana drzewem długiego życia. Skąd takie określenie?

Olej moringa - co to jest, jakie ma właściwości?

Moringa oleifera, znana również jako moringa olejodajna czy drzewo chrzanowe to tropikalne drzewo z rodziny moringowatych, które przyrodzie można spotkać najczęściej na terenie północno-zachodnich Indii i Pakistanu. Niemniej moringa jest znana również mieszkańcom innych azjatyckich krajów, a także w Afryce i Ameryce Południowej. Od razu zwraca uwagę fakt, że drzewo moringa wykorzystywane jest niemal w całości. Substancje korzystne dla naszych organizmów zawierają kora, korzenie, owoce, liście i kwiaty.

Zacznijmy od najniższych części tej rośliny, jaką są korzenie moringi. Na pierwszy plan wybija się ich smak, który mocno przypomina dobrze nam znany chrzan. Stąd nierzadko moringa bywa nazywana drzewem chrzanowym. Dlaczego jednak mielibyśmy jeść korzeń i na co on pomaga? Moringa, a właściwie korzeń tego drzewa wykazuje właściwości przeciwzapalne i to w znacznym stopniu. Bywa określony mianem naturalnego antybiotyku. Liście moringa również posiadają zbliżone wartości odżywcze, które są od lat chętnie wykorzystywane w medycynie naturalnej. Nawet kora tego drzewa przetwarzana jest na suplementy diety i wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Tego typu preparaty ziołowe znajdziesz m.in. na stronie https://intenson.pl/products/moringa-proszek-150g w ofercie marki Intenson.

Moringa dołącza do grupy najzdrowszych produktów.

Charakterystyczny smak korzeni to nie jedyny rozpoznawalny znak moringi. Starta roślina ma typowy, intensywny zielony kolor, który nieodzownie kojarzy się ze zdrową żywnością. Jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie, ponieważ moringa zaliczana jest do tzw. superfoods, czyli najzdrowszej żywności. Do cennych składników tej rośliny zaliczymy m.in.: przeciwutleniacze, białko, potas, mangan, chrom, bor, żelazo, a także liczne witaminy, w tym A, C i E.

W efekcie moringa usprawnia pracę układu pokarmowego, pozytywnie wpływa przy redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż usprawnia przemianę materii. Moringa wspomaga układ kostny, wpływa na pracę układu odpornościowego, a także ma pozytywny wpływ na pracę mózgu. Sproszkowaną moringę warto suplementować, niemniej dawkę warto ustalić indywidualnie z lekarzem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%