Zamknij

Jak długo mogą palić się znicze elektryczne?

13:12, 31.01.2024 . Aktualizacja: 13:12, 31.01.2024
Skomentuj

Nie ma wątpliwości, że czas spalania zniczy ma duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie. I choć jeszcze do niedawna, wynosił on maksymalnie kilka dni, dziś – dzięki zniczom elektrycznym – znacznie się on wydłużył. Co to oznacza w praktyce?

Czym są znicze elektryczne?

Znicze elektryczne, znane też jako znicze LED, to znicze wyposażone w specjalne diody. Zasilane są one na baterie, np. na paluszki AA o mocy 1,5 V. W razie potrzeby, gdy baterie są na wyczerpaniu, można je z powodzeniem wymienić na inne.

Jakie zalety mają znicze elektryczne?

Znicze elektryczne mają wiele zalet. Oto tylko niektóre z nich.

Odporność na czynniki atmosferyczne

Znicze elektryczne przede wszystkim nie wytwarzają tak dużo spalin i ciepła jak znicze tradycyjne. Ponadto są one odporne na różne czynniki atmosferyczne – niestraszne im nawet duże wiatry oraz ulewy. Ciekawostką jest to, że znicze elektryczne mogą dawać różny efekt, w zależności od tego, jak się je ustawi. Przykładowo mogą zmieniać swoją barwę, np. z białą na żółtą czy z czerwonej na kremową.

Bezpieczeństwo

W zniczach elektrycznych nie ma wosku, nie pali się w nich również ogień. Oznacza to w praktyce, że są one bezpieczne nawet dla najmłodszych. Co ciekawe, coraz częściej wypierają one także znicze tradycyjne. Wynika to m.in. z tego, że coraz większa liczba osób zwraca uwagę na ekologię. I mimo że w sposób niedoskonały znicze te imitują one światło charakterystyczne dla standardowych modeli, są z roku na rok coraz bardziej zaawansowane i z czasem, prawdopodobnie, trudno je będzie odróżnić od zniczy klasycznych. Dodajmy, że czasem przy wysokich temperaturach klasyczny znicz ulega destrukcji – takiego problemu nie ma w przypadku zniczy elektrycznych.

Czym są wkłady LED?

Nie chcesz wyrzucać swoich tradycyjnych zniczy, ale zależy Ci, aby zadbać o środowisko? W takim razie możesz wymienić w nich tradycyjne wkłady elektryczne do zniczy. Umieszczone są one w obudowie, która bardzo przypomina tę znajdującą się w zniczach klasycznych. W środku zlokalizowana jest z kolei dioda LED, która przypomina wspomniane już, ciepłe światełko.

Jak długo mogą palić się znicze elektryczne?

Najmniej skomplikowane znicze elektryczne palą się przynajmniej przez miesiąc, a zazwyczaj aż kilka miesięcy. Czas spalania tych w sklepie znicze Fenix wynosi aż 180 dni. To z kolei sprawia, że takie modele rekomenduje się osobom, które nie odwiedzają grobów zbyt często, ponieważ np. mieszkają w innym mieście. Dodajmy, że jeśli się wymieni baterie, czas ich świecenia wydłuża się jeszcze bardziej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%