Zamknij

Ustawienie kontenera na odpady a przepisy. Sprawdź co musisz wiedzieć!

09:47, 25.03.2024 . Aktualizacja: 09:47, 25.03.2024
Skomentuj

Wynajęcie kontenera na różnego rodzaju odpady to kwestia wyłącznie telefonu do specjalnej firmy zajmującej się tego typu sprawami? Tak wyglądałoby to w idealnym świecie, ale rzeczywistość nie musi okazywać się brutalna dla osób, które zastanawiają się nad dzierżawą pojemnika na śmieci. W praktyce musisz pamiętać wyłącznie o kilku zasadach i zgodach, by móc legalnie zacząć składować nieużytek w zgodzie z przepisami obowiązującymi w Polsce. Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule, dlatego już teraz zachęcamy do lektury!

Ładowoność kontenerów. Dlaczego będzie ona dla Ciebie kluczowa?

W pierwszej kolejności specjalista powinien zapytać Cię o rodzaj oraz zakres ewentualnych prac. Jeden kontener przecież nigdy nie będzie równy drugiemu, a od jego wielkości czy wytrzymałości uzależniona będzie skuteczność przechowywania bądź utylizacji wygenerowanych przez Ciebie odpadów. Firma Panda Wywózki na swojej stronie internetowej panda-wywoz.pl oferuje bardzo szeroki zakres specjalistycznych pojemników o naprawdę różnorodnym zastosowaniu. A dzięki temu każdy potencjalny Klient będzie w stanie znaleźć kontener skrojony pod jego potrzeby. Tym bardziej, że nie możesz dopuścić do przepełnionego pojemniku na odpady budowlane. Niezależnie od charakteru gromadzonych śmieci, muszą one znajdować się wyłącznie wewnątrz wyznaczonego miejsca. Ładowność stanowi więc kluczowy aspekt. W innym przypadku narażasz się na wysokie grzywny związane z nieodpowiednim przechowywaniem nieużytku. Safety first – w tej branży te powiedzenie odmieniane jest przez praktycznie wszystkie przypadki. I dotyczy to nie tylko sposobu przetrzymywania kontenera (o tym kilka słów za chwilę). Niezwykle istotną kwestią jest także bezpieczeństwo w trakcie uzupełniania pojemnika, jego odbioru oraz transportu.

Podpowiadamy, kiedy przy stawianiu kontenera będzie wymagane pozwolenie

Zakładamy teoretyczną sytuację, w której zamawiasz kontener na odpady pod nieruchomość (np. kamienica, mieszkanie w bloku), do jakiej nie posiadasz praw własnościowych. To zdecydowanie najpopularniejszy scenariusz. Wówczas musisz ubiegać się o zgodę wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. I przeważnie nie ma z tym żadnego problemu. W sytuacjach, kiedy zgoda tego typu podmiotów nie będzie wiążąca, powinieneś zwrócić się z identycznym wnioskiem już do urzędu gminy. Pamiętaj, że teren na postawienie kontenera musi być w bezpiecznej odległości od samego budynku, a dojazd do niego powinien być na tyle szeroki, aby ciężarówka odbierająca pojemnik mogła bez żadnego problemu manewrować w dowolnym kierunku. Jeżeli kontener miałby stanąć na posesji prywatnej, wówczas nie potrzeba żadnego zezwolenia. Warto jednak pamiętać o zasadzie nieograniczonego niczym ruchu dla pojazdu zajmującego się podstawieniem i zabraniem takiego pojemnika. W obu przypadkach okazuje się być ona kluczowa do bezpiecznej oraz efektywnej pracy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%