Zamknij

Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Małowicach

artykuł sponsorowany 16:16, 27.08.2024 Aktualizacja: 16:39, 27.08.2024
Skomentuj

Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Małowicach

Znamy już program tegorocznych Dożynek Wojewódzkich! Odbędą się one 7 września w Małowicach w gminie Wińsko. Na sobotnią zabawę wygodnie dojechać można pociągiem Kolei Dolnośląskich oraz Polregio. Nie zabraknie tradycji takich jak przemarsz dożynkowego korowodu czy misterium chleba. Organizatorzy zadbali też o występy artystyczne. Zagrają Czadoman i Sławomir.

Coroczna organizacja dożynek w Województwie Dolnośląskim i w całej Polsce to wyjątkowy sposób na podtrzymanie staropolskiej tradycji, wyrażenie podziękowań za zbiory i plony oraz docenienie trudu pracy i zaangażowania rolników w rozwój jakości życia na wsi. To także okazja do integracji lokalnych społeczności. W tym roku Dożynki Wojewódzkie odbędą się w sobotę 7 września w Małowicach w gminie Wińsko.

- Drodzy Dolnoślązacy, podczas święta plonów możemy podziwiać symbol tego wydarzenia - piękne wieńce dożynkowe. Powstają one na bazie plonów stanowiących źródło pokarmu, który trafia na nasz stół. Dożynki to wyjątkowa okazja do podziękowania wszystkim dolnośląskim rolnikom za trud ich pracy. Na początku września większość z nas jest już po żniwach, więc to idealny czas na świętowanie, zabawę, próbowanie lokalnych produktów i przede wszystkim podziękowanie za tegoroczne zbiory – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Uroczysta msza święta dożynkowa rozpocznie się o godz. 12.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Małowicach. Po zakończeniu mszy, o godz. 13:15 korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe, na którym o godz. 13.45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

- Dożynki Wojewódzkie to czas wyrażania wdzięczności za tegoroczne plony oraz uhonorowania rolników, którzy przez cały rok z pełnym zaangażowaniem troszczyli się o nasze pola i uprawy. Już 7 września spotkamy się w gminie Wińsko, by radośnie podziękować za owoce ich pracy. Czekają na państwa liczne atrakcje, w tym konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz jarmark pełen lokalnych smaków – mówi Natalia Gołąb, Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W programie dożynek znalazły się między innymi misterium chleba, obrzęd dzielenia się chlebem czy konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować smakołyków z Jarmarku Produktu Lokalnego. Dla najmłodszych organizatorzy rozłożą dmuchańce i wesołe miasteczko.

- Dożynki Wojewódzkie to święto wszystkich Dolnoślązaków, ale to przede wszystkim czas podziękowań dla rolników, sadowników, ogrodników. Świętujmy razem tę wielką polską tradycję! Tradycyjnie podczas dożynek wręczymy odznaczenia. W tym roku będą to „Zasłużony dla rolnictwa” oraz „Zasłużony dla Gminy Wińsko” – mówi Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Po części oficjalnej, od 16.15 rozpoczną się występy artystyczne. Zaprezentują się grupy White Diamonds i Chór Harfa, a także Martyna Plewa. O 18:00 na scenę wyjdzie pierwsza z gwiazd dożynkowego wieczoru, Czadoman. Natomiast o 20:00 publiczność do wspólnego śpiewania zaprosi Sławomir. Wydarzenie zakończy zabawa taneczna z DJ.

Wspólne plecenie wieńców dożynkowych do tradycja, a także okazja do integracji. Na zdjęciu członkini zarządu Natalia Gołąb

Podczas każdego święta plonów odbywa się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na zdjęciu wicemarszałek Michał Rado

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toaleta przewrócona, ławka wyrwana

Mieszkam obok SP7,praktycznie każdego wieczora zbierają się tutaj młodzi ludzie,.Nie ma w tym nic złego,gdyby nie doznawali "przemiany "w małpy,i to takie najbardziej wrzaskliwe.Policja nie zagląda,a jeżeli już, to podjadą tak,żeby być widocznym,i dać czas na ucieczkę,.Brak kary skutkuje ,coraz głupszymi pomysłami.Był okres ,że tojtoj w parku przy Daszyńskiego ,przewracamy był dwa,trzy razy w tygodniu.W szkole jest monitoring,czy naprawdę tak trudno obejrzeć zapis,,nawet raz na tydzień.W parku przy Budowlanych bywam z wnukami,można stracić wiarę w młode pokolenie,zachowują się jak zwierzęta,zero szacunku dla ludzi ,którzy tam wypoczywają,bluzgi gorsze niż kiedyś w ",hutniku",i ciągły wyścig o palmę "kto głupszy, kto wymyśli większy idiotyzm"Patrolu policji nie widziałem tam z rok,.Nie chodzi o bieganie za małolatami,ale obecność mundurowych działa prewencyjnie.

Wiktor

07:58, 2025-07-18

Toaleta przewrócona, ławka wyrwana

A Zarkow to lepszy? Co chwile polamane lampy, zdemolowane lawki. Policji nie widzialem na oczy. A gdzie piesze patrole?

Yu

07:03, 2025-07-18

Po Rap Stacji jak po wojnie

Może Autor rozpisać te korzyści ? Ja podam niekorzyści : hiper ceny w sklepach dla mieszkańców, mocz i odchody na terenach leśnych przy SCKIW. Zatłoczone uliczki i alejki - totalny brak miejsc parkingowych . Imprezy na tych uliczkach -picie alkoholu przez młodzież i dzieciarnię !!! Zamknięte jezioro dla turystów i mieszkańców prze prawie tydzień . To jest ta promocja ? Co zwykły obywatel Sławy ma z tej imprezy ? Bo dumę to maja włodarze ale nie Kowalscy.

Śmiech na sali

05:51, 2025-07-18

Toaleta przewrócona, ławka wyrwana

A GDZIE TO SA KOCHAJACY TATUSIE I MADRE MAMUSIE KIEDY MALOLATY BUSZUJA NOCAMI PO GLOGOWIE PROWADZA ZYCIE TOWARZYSKIE NA WYSOKIM POZIOMIE

1111

22:22, 2025-07-17

0%