Zamknij

Bezpieczne miejsce pracy w dobie koronawirusa? Tak, to możliwe!

09:25, 27.05.2020 Redakcja Aktualizacja: 09:25, 27.05.2020
Skomentuj

Telefoniczne konsultacje lekarskie tylko dla pracowników firmy (w trakcie i po pracy), możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych przy zachowaniu reżimu sanitarnego, reorganizacja stołówek, szatni, czy też stanowisk pracy. To tylko kilka przykładowych działań wdrożonych w Spółce SITECH w ostatnich tygodniach. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pracowników jest dla nas najważniejsze. Pracownicy to nasz kapitał i przewaga biznesowa na rynku automotive - mówi Edyta Zarecka, Dyrektor zarządzający ds. personalnych, IT i organizacyjnych SITECH Sp. z o.o.

Spółka SITECH jest firmą z branży motoryzacyjnej, specjalizującą się w konstrukcji i produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych. Klientami firmy są marki należące do koncernu Volkswagen (m.in. Seat, Skoda, MAN, Audi i Porsche). W trzech zakładach produkcyjnych w Polkowicach, Głogowie i Wrześni pracuje blisko 2 tys. osób.

Po kilku tygodniach przestoju produkcyjnego nasze zakłady znajdują się obecnie w fazie ponownego uruchomienia. Spółka SITECH sukcesywnie wznowiła produkcję, a dzięki nowym zasadom, wprowadzonym w naszych oddziałach, możemy wszyscy czuć się bezpiecznie na swoich stanowiskach pracy. - podkreśla Edyta Zarecka. - Nasz zakład SITECH Września jako pierwszy rozpoczął ponowną realizację zamówień. Również SITECH Głogów i Polkowice stopniowo uruchomiły poszczególne projekty produkcyjne.

Zdrowie i bezpieczeństwo Pracowników jest dla nas szczególnie ważne, dlatego też w ostatnich tygodniach zrealizowanych zostało blisko sto działań mających na celu ochronę wszystkich pracowników produkcyjnych oraz okołoprodukcyjnych. - dodaje Dyrektor zarządzający ds. personalnych, IT i organizacyjnych. - Naszych Pracowników informowaliśmy o nowych procedurach i zaleceniach na bieżąco w Porozumieniach, zawartych z Partnerami Społecznymi, jak również w Informacjach wewnętrznych, czy też broszurach. Korzystaliśmy tu z wewnętrznych rozbudowanych kanałów informacyjnych, począwszy od tradycyjnej wysyłki E-maili do załogi, poprzez wysyłkę SMS, aż po firmowy Intranet oraz własną SITECH App.

Uruchamiając produkcję zapewniliśmy naszej załodze maseczki ochronne, przyłbice i rękawice lateksowe; oznakowane zostały w stołówkach bezpieczne 1,5 m odległości oraz zainstalowano przy wejściach na teren zakładów kamery termowizyjne, mierzące automatycznie temperaturę u wszystkich osób wchodzących do oddziałów SITECH.Wszystkie zaimplementowane rozwiązania to nie tylko efekt pracy, ale przede wszystkim efekt współpracy różnych działów naszej firmy. - mówi Adam Holewa, Dyrektor zarządzający ds. technicznych/Dyrektor Zakładu. - Nasza komunikacja o wdrożonych środkach zaradczych zaczyna się już przed wejściem do zakładów, gdzie umieściliśmy plakaty z informacjami dot. zachowania się w strefie termowizyjnego pomiaru temperatury oraz wytyczne dla kierowców samochodów dostawczych. W trosce o zdrowie i komfort naszych Pracowników zapewniliśmy dodatkowe miejsca parkingowe, zachęcając wszystkich do przyjeżdżania własnym samochodem do pracy, unikając w ten sposób dodatkowych możliwości zarażenia się koronawirusem. Umożliwiliśmy osobom, które są uprawnione do wjazdu na teren fabryki, pomiar temperatury termometrem przez pracownika ochrony bez wysiadania z samochodu. Na terenie trzech naszych fabryk udostępnione zostały we wszystkich obszarach i działach płyny do dezynfekcji rąk oraz do dezynfekcji powierzchni. Dodatkowo niektóre stanowiska wyposażyliśmy w przegrody z plexiglass oraz tam, gdzie było to możliwe, wyłączyliśmy stanowiska z użytku. Przeorganizowaliśmy miejsca spotkań zapewniając 1,5 m bezpieczne odległości. Zapewniliśmy bezpieczne odstępy rozmieszczając odpowiednio szafki ubraniowe w naszych zakładach. Wprowadziliśmy nawet możliwość przychodzenia do pracy w ubraniu roboczym (w celu zminimalizowania kontaktu z innymi osobami w szatniach). Oprócz tego umożliwiliśmy pracownikom, posiadającym możliwości techniczne, pracę zdalną, w tak zwanym trybie Home office, a codzienna komunikacja międzydziałowa oraz ważne spotkania realizowane są telefonicznie lub poprzez skype.To tylko część z wdrożonych działań w naszych trzech zakładach SITECH, które sprawnie i w szybkim tempie udało nam się zrealizować, z czego jesteśmy bardzo dumni. - dodaje Adam Holewa.

Jako Zarząd oraz Dyrektorzy zarządzający SITECH Sp. z o.o. chcielibyśmy przy tej okazji podziękować jeszcze raz wszystkim działom naszej firmy, bez których powrót do pracy i wznowienie produkcji byłoby niemożliwe: Działowi BHP, Bezpieczeństwu Zakładu, Ochronie Zdrowia, Centralnemu Utrzymaniu Ruchu, Działowi Zakupów, Kierowaniu i Współpracy, Działowi Prawno-organizacyjnemu i oczywiście Dyrektorom naszych Zakładów: SITECH Głogów i SITECH Września oraz Kierownikom poszczególnych Hal produkcyjnych i obszarów. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu naszych zakładów, a w szczególności naszym Partnerom Społecznym za bieżące wsparcie. Wróciliśmy do pracy i z nadzieją patrzymy w przyszłość, wyczekując końca epidemii.

Wszystkim zdrowia życzymy!

Zarząd oraz Dyrektorzy zarządzający SITECH Sp. z o.o.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%