Zamknij

Zalety mieszkania w małym mieście

15:56, 11.03.2022 strony Aktualizacja: 15:56, 11.03.2022
Skomentuj

Każdy z nas mieszka w nieco innej przestrzeni i okolicy. Przychodząc na świat, otrzymujemy dom, który wybrali wcześniej nasi rodzice. Gdy jesteśmy dorośli, możemy sami zdecydować, gdzie będzie nasze miejsce. Podyktowane jest to naszymi potrzebami, ale także możliwościami. A szansę na dodatkowe finanse stwarzają stare gry hazardowe za darmo, w które można grać o każdej porze. Przyjrzyjmy się teraz, jakie zalety płyną z mieszkania w małym mieście?

Znana społeczność i znane miejsca

Mieszkając w mniejszym mieście, powiedzmy, liczącym kilka, kilkanaście tysięcy mieszkańców, zyskujemy większą możliwość na poznanie danej społeczności. Kiedy nasz dom od dziecka stanowi jedno miasto, wówczas znamy lepiej swoich sąsiadów, mamy więcej znajomych, których poznaliśmy na podwórku lub na jakimś stopniu edukacji, w pracy, na kursach, itp. Ponadto znamy lub też kojarzymy ludzi prowadzących różnego rodzaju działalność, osoby na stanowiskach publicznych, urzędowych czy panią z biblioteki, która od 20 lat wypożycza nam książki. Co nam to daje? Oto niektóre zalety mieszkania w małym mieście. Po pierwsze, nie jesteśmy tak anonimowi, jak w wielkim mieście, gdzie migracja, zmiana zamieszkania jest bardziej płynna i częstsza. Możemy także czuć się bardziej bezpiecznie pośród ludzi i miejsc. Mając jakiś problem, zadanie do wykonania czy też potrzebę, wiemy kogo w okolicy warto podpytać, zaangażować, gdzie się udać, gdzie szukać. Ułatwia to codzienne funkcjonowanie i skraca czas poszukiwania danego rozwiązania. Znając miasto, wiemy, gdzie pójść dobrze zjeść, gdzie kupić dobrej jakości sprzęt, jakie będą wydarzenia kulturalne czy sportowe w najbliższym czasie. Daje to poczucie większej solidarności, przynależności, które są naturalnymi ludzkimi potrzebami. Ponadto to miłe idąc przez miasto, chociażby na spacer, spotkać znajome twarze, zatrzymać się na chwilę na krótką rozmowę, podtrzymując w ten sposób więź.

Zadbana przestrzeń i infrastruktura

W mieście, gdzie ludzie mieszkają od pokoleń, z którym łączą swoją przyszłość, widać większy porządek, dbałość o wygląd ogólnodostępnych obiektów. Sami mieszkańcy wiedzą, iż na wiele rzeczy mają wpływ, angażują się w rozmaite działania wspólnotowe, tworzą stowarzyszenia, kluby, dzięki którym ich głos jest bardziej słyszalny. Ponadto mogą oni zgłosić projekty poprawiające życie i funkcjonowanie wszystkich mieszkańców. Za sprawą budżetu obywatelskiego, można zdecydować, na co przeznaczyć pieniądze, które ma do dyspozycji miasto. W mniejszym mieście zaletą są zadbane drogi oraz mała ilość pojazdów po nich poruszających się. Łatwiej przejechać przez miasto, nie stojąc w korku, ponieważ ten ruch jest znacznie mniejszy. Nie tracimy w ten sposób czasu, nie musimy denerwować się, że gdzieś się spóźnimy, bo ruch pojazdów jest płynny. W dodatku, często nawet nie potrzebujemy wsiadać za kółko, ponieważ potrzebne rzeczy są w pobliżu domu. Różne sprawunki, wyjścia, załatwimy bez większych kolejek. Dużym plusem przemawiającym za małym miastem, są również niższe ceny np. mieszkań, niektórych towarów, usług.

Spokojne miejsce dla siebie i rodziny

Znacznej części osób zależy, aby mieszkać w spokojnej i cichej okolicy. To zapewnia komfort wypoczynku, snu i czasu wolnego. Spokojne osiedle czy ulica, to zaleta, na którą stawiają zarówno osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi. Potrzebują oni bezpiecznej przestrzeni, w której mogą żyć. Często wokół miejsca zamieszkania są do dyspozycji różne obiekty kulturalne, sportowe i rekreacyjne, gdzie można realizować swoje potrzeby. Po zajęciach, koncertach czy siłowni, można wrócić do swojej cichej oazy, gdzie łatwiej odpocząć, po prostu pobyć w zaciszu domowym.

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%