W kościele pw. św. Marcina w Grębocicach odbył się trzeci z czterech koncertów kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Grębocicach. Koncert poprowadził akordeonista Mateusz Kwapień, w wykonaniu którego publiczność mogła usłyszeć także zaśpiewy i przyśpiewki ludowe.
Na koncert zaprosili mieszkańców wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński i proboszcz tutejszej parafii - ks. Grzegorz Polowczyk. Wystąpiły wszystkie lokalne zespoły, które działają przy Centrum Kultury i Sportu przygotowane przez różnych instruktorów
Wśród wykonawców znalazły się Magia Folkloru, Czeladka, Trio Męskie, chór Złota Jesień, zespół Echo z Kwielic, Polne Maki, zespoły Jarzębina i Konsonans oraz grupa sołtysów gminy Grębocice.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5026"}
Wystąpił z nami wybitny muzyk - akordeonista Mateusz Kwapień, który na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów i mnóstwo występów w Polsce i za granicą, a aktualnie występuje również z Okriestrą Księżniczek, a także Wiktoria Hopcia grająca na skrzypcach, Adam Szewców grający na klarnecie, Kacper Rubiś, Katarzyna Czajkowska na pianinie i instrumentach perkusyjnych, Ryszard Gola na bębnie, Grzegorz Porucznik na kontrabasie i oczywiście maestro tego koncertu - Witold Klocek, na akordeonie
- wylicza Renata Chrzan.
Za piękne wykonania kolęd i pastorałek artystom i akompaniatorom oraz instruktorom, którzy przygotowali zespoły do tego wspaniałego koncertu podziękował wójt Roman Jabłoński.
Chciałem podziękować za te chwile ze wspaniałymi kolędami, chciałem podziękować wszystkim, którzy są na tej scenie, a muszę powiedzieć księże proboszczu, że kościół jest chyba za mały
- żartował na zakończenie koncertu wójt.
Cieszę się bardzo, że ta tradycja kolędowania jeszcze w nas tkwi
- podkreślił Roman Jabłoński.
A już w najbliższą niedzielę (28.01.) wójt gminy Grębocice i proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Grodowcu oraz wykonawcy zapraszają wszystkich na godz. 17. do Sanktuarium Maryjnego w Grodowcu na Grodowieckie Ostatki. Wystąpią lokalni artyści, a gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Eleni.
Gwiazda pojawiła się już w Grębocicach w 2011 roku. Subtelny głos i piękne aranżacje wprowadzą was ponownie w klimat Bożego Narodzenia. Nie może was zabraknąć!
- zaprasza Renata Chrzan.
(EI)
Wbili łopatę pod inwestycję za 140 milionów
Jak to jest d****** uśmiechnięte aż w dupie się zmieści
Durnie
23:09, 2026-06-22
Przyszła pani psycholog ściga się teraz Mercedesem
Autor tekstu jest niekonsekwentny. Skoro "kierowczyni", to nie psycholog sportu.
Mroczny
23:05, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Już poszło w Polskę że w Głogowie,prezydent sprzedał działkę za 200 zł.A to ciekawe
Robotnik
21:25, 2026-06-22
Podwyżki, kwiaty i czerwona kartka dla starosty
Podwyżki,człowieku ogarnij się i do roboty a jak się na niczym nie znasz to do teatru
Szpital
21:15, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz