Zamknij

Jaką konsolę do gier warto wybrać — Xbox czy PlayStation?

15:42, 11.12.2023 Aktualizacja: 15:43, 11.12.2023
Adobe Stock Adobe Stock

Konsole to niezbędny sprzęt elektronicznych dla każdego z graczy. Zwykle najwięcej dylematów budzi wybór pomiędzy konsolami Xbox oraz PlayStation. Co więc może okazać się lepszym rozwiązaniem?

PlayStation 5 - co warto wiedzieć o tej konsoli?

PlayStation 5 to model konsoli, który na polskim rynku pojawił się w 2020 roku. To, co odróżniało go od Xbox Series S lub X to fakt dostępny do różnorodnych gier ekskluzywnych. Jednocześnie nie można zapomnieć, że Xbox stale doskonali swoje produkty, więc w najbliższym czasie będzie można spodziewać się "czegoś" więcej.

Jednym z mankamentów PlayStation 5 jest jednak kompatybilność wsteczna. To wyjątkowo istotny aspekt dla graczy, którzy zmieniają konsolę. W przypadku Xbox Series S można cofnąć się daleko do historii Microsoftu i zagrać w gry, które kompatybilne były z modelem Xbox 360. PlayStation 5 daje możliwość cofnięcia się jedynie o jeden model, czyli do PS4.

Pozostałe parametry są dość zbliżone, poza kosztami zakupu. Cena za Xbox Series X jest znacznie niższa niż w przypadku konsoli od Sony.

Xbox Series X i S — co je wyróżnia?

Xbox Series S i X wygrywają z PS pod względem dostępnych abonamentów. Ich cena nie jest zbyt wygórowana, biorąc pod uwagę to, że użytkownik może otrzymać dostęp do szerokiej biblioteki unikalnych gier.

Spoglądając zaś na parametry techniczne konsoli od Microsoftu, również można znaleźć kilka różnic. Xbox Series S i X oferują znacznie większą pojemność dysku dla użytkownika niż konsola od Sony. Dodatkową zaletą jest większa częstotliwość taktowania procesora, co zapewnia płynną i dynamiczną rozgrywkę.

W przypadku Xbox Series X cena jest nieco wyższa niż w porównaniu do Xbox Series S. Mimo wszystko, oba modele dalej są nieco tańsze niż PlayStation 5, nawet w pakiecie z różnymi grami.

Który model konsoli warto więc wybrać?

Wybór idealnej konsoli dla gracza nie jest najłatwiejszy. W tym przypadku warto kierować się własnymi preferencjami, a także oczekiwaniami względem takiego sprzętu. Model od Microsoftu oraz model od Sony mają swoje wady i zalety, które trzeba uwzględnić.

Istotnym determinantem mogą być tu także koszty zakupu. Nie da się ukryć, że warto zwrócić uwagę na Xbox Series X. Cena jest niższa niż w przypadku PS5, aczkolwiek nieco wyższa niż w przypadku Xbox Series S. Dodatkowo trzeba doliczyć także abonament oraz zwrócić uwagę na zakres biblioteki gier.

Decyzję o zakupie konsoli warto więc dokładnie przemyśleć, co pozwoli uniknąć późniejszego rozczarowania.

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%