Zwiedzanie szkoły, gry i zabawy, a później spotkanie informacyjne dla rodziców - tak dziś głogowska „Ósemka” zachęcała dzieci i ich opiekunów do wyboru właśnie tej placówki.
[FOTORELACJANOWA]9023[/FOTORELACJANOWA]
Zwiedzanie szkoły odbywało się co godzinę w zorganizowanych grupach. Rodzice wraz z dziećmi mogli zobaczyć budynek piętro po piętrze, zajrzeć do klas lekcyjnych, porozmawiać z nauczycielami oraz bibliotekarką, a najmłodsi wziąć udział w konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie na ten dzień.
Jak podkreślają nauczyciele, szkoła stawia przede wszystkim na wsparcie uczniów i indywidualne podejście do ich potrzeb.
– Nasza placówka to szkoła z oddziałami integracyjnymi. Mamy wyspecjalizowaną kadrę i bardzo dobre warunki do nauki. W klasach pracuje po dwóch, a czasem trzech nauczycieli. Jeśli jest taka potrzeba, prowadzimy także zajęcia specjalistyczne - mówi Katarzyna Pitoń, nauczycielka w głogowskiej SP 8.
Jednocześnie szkoła stale rozwija ofertę wspierającą dzieci. - Wkrótce powstanie salka wyciszeń, mamy salę korekcyjną i prowadzimy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Organizujemy również wiele aktywności dodatkowych - zajęcia sportowe, siatkówkę, taniec czy zajęcia plastyczne. Dobrze funkcjonuje świetlica, a uczniowie mogą korzystać z obiadów - wylicza nauczycielka.
Rekrutacja do klas pierwszych już trwa. Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły można składać od 16 lutego do 19 marca. Placówka planuje utworzenie dwóch klas pierwszych - oddziału integracyjnego oraz ogólnodostępnego.
- Chcielibyśmy przyjąć jak najwięcej dzieci. Jeśli będzie taka możliwość, bardzo chętnie utworzymy także trzeci oddział. Atutem szkoły ma być również jej lokalizacja oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy w bardzo dobrym miejscu, mamy doświadczoną kadrę i naprawdę dobre warunki dla dzieci. Myślę, że to wystarczająca zachęta- zaznacza Katarzyna Pitoń.
Głogowskie szkoły w obliczu niżu demograficznego coraz intensywniej zabiegają o uczniów. Drzwi otwarte w SP nr 8 to jedna z form promocji placówki. Podobne akcje w najbliższym czasie planują także pozostałe miejskie szkoły.
Wspiera gminę Głogów przy gigantycznej inwestycji
A taki był ,,ideowy nauczyciel". Ktoś pamięta? ,,Ja dla uczniów wszystko".
tokmek
12:18, 2026-02-25
Drogowa rewolucja w Głogowie
Zbudowali jeden na Strzeleckiej. Trochę nie poszło.
tokmek
12:05, 2026-02-25
Wspiera gminę Głogów przy gigantycznej inwestycji
Bożek - Ty jesteś dobry chłop - nie przejmuj się wrogami.
Krótko
11:58, 2026-02-25
Masakra danieli na polu pod Głogowem
Jeśli zdjęcie z artykułu pochodzi z zaraz po zdarzeniu i psy rozszarpały i pożarły zwierzęta to jak to jest, że nie mają śladu krwi wokół pysków??
Zastanawiająca się
11:36, 2026-02-25
0 0
w kazdej szkole podstawowej jest teraz nadmiar nauczycieli jeden do trzy i od kilku lat ci ludzie sa pochowani w przechowalniach zwanych swietlica ale co dalej . SP 8 ma szanse na dwie pierwsze klasy ale reszta no moze na piastach i koperniku bo to osiedla wzglednie nowe.minister od nich milczy i jeszcze straszy brakiem nauczycieli co nas smieszy bo za dwa albo 3 lata bedzie w kazdej szkole od klasy pierwszej do osmej tylko klasa a
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz