Dzieje sięGłogów

Płacił cudzą kartą, którą znalazł w gaworzyckim parku1 min na czytanie

Płacił cudzą kartą, którą znalazł w gaworzyckim parku

Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty płatniczej. Sprawca znalazł kartę w gaworzyckim parku i co ciekawe znał jej prawowitego właściciela. 29-latek zamiast zwrócić znaleziony środek płatniczy, postanowił ruszyć na zakupy i z pomocą płatności zbliżeniowych dokonał dokładnie 12 transakcji, za które odpowie teraz przed sądem.

– Sprawca nie miał bynajmniej zamiaru oddać znalezionego środka płatniczego i niemal natychmiast zaczął opłacać nim swoje potrzeby, mimo, że imię i nazwisko na karcie i adres jej właściciela były mu znane. Funkcjonariusze ustalili, że podczas nieuprawnionego wykorzystania skradzionej karty doszło do dwunastu transakcji, a kupujący płacił za artykuły spożywcze, papierosy, paliwo i alkohol zarówno na terenie Gaworzyc jak i Radwanic. Kolejne próby płatność okazały się ostatnimi, ponieważ karta została zablokowana na wniosek właściciela przez bank – informuje Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach.

Radoxim 5

Podejrzany usłyszał łącznie dwanaście zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Nieuczciwemu mieszkańcowi Gaworzyc grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się