Dzieje sięGłogów

Planujecie wakacje? Jeśli nie wykorzystaliście bonu turystycznego, to macie na to szansę1 min na czytanie

Planujecie wakacje? Jeśli nie wykorzystaliście bonu turystycznego, to macie na to szansę

Bon turystyczny do forma wsparcia dla rodzin, która ma związek z pandemią koronowirusa. Jak wyjaśnia resort rozwoju, wsparcie jest jednorazowe i wynosi 500 zł dla każdego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, a także 1 tys. zł dla dziecka niepełnosprawnego. Bez względu na wysokość dochodów osiąganych przez rodziców czy opiekunów. 

Można go wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w pensjonacie lub hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym. Lista miejsc, które będą honorować tego rodzaju płatności, zostanie niebawem opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl. Za pomocą bonu będzie można płacić kilkukrotnie, aż do wyczerpania znajdującej się na nim sumy lub do marca 2022 roku, bo wtedy bon straci ważność. 

Bon turystyczny ma postać dokumentu elektronicznego. Po jego aktywacji na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, zostanie przekazany za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Do wspomnianej platformy można się zalogować m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. 
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się