Dzieje sięFotoGłogów

Platforma ma nowe biuro. Małe i skromne z zasobów ZGM6 min na czytanie

Platforma ma nowe biuro. Małe i skromne z zasobów ZGM 13

Tylko 30 mkw. i na ostatnim piętrze kamienicy przy ul. Poczdamskiej – kolor zielony, jak żartuje Piotr Borys “ZGM-owski”, bo właśnie z tych zasobów wynajmowane jest biuro Platformy Obywatelskiej oraz właśnie posła Borysa. Nieco uboższa wersja tego znajdującego się dwa piętra niżej – PiS-u. Ale jak podkreśla poseł – nie to było najważniejsze.

– A to, abyśmy mieli, gdzie spotykać się z ludźmi – zaznacza, bo ponoć telefonów jest wiele, jeszcze więcej spraw do załatwienia. W biurze na stole są plakaty i banery wyborcze, bo to przecież ostatni moment kampanii prezydenckiej. Na ścianie godło, obok biurka flaga biało-czerwona. Znalazło się też miejsce na napis “Konstytucja”.

Radoxim 5

Otwarcie było huczne, bo do Głogowa przyjechał chociażby przewodniczący dolnośląskiej PO Grzegorz Schetyna. Nie mogło zabraknąć Jarosława Dudkowiaka, który włada partią w powiecie głogowskim. Byłej posłanki Ewy Drozd oraz radnych powiatowych i miejskich.

Zaproszony został też prezydent Rafael Rokaszewicz. Nawet coś ze sobą przyniósł – obrazek, który podarował posłowi Borysowi. – To jest niezwykle ważne, aby mieszkańcy mieli gdzie się zwrócić z różnymi problemami i pomysłami. Cieszę się, że biuro poselskie znów jest w Głogowie. To dobry kierunek w celu współpracy także z samorządami – zwracał uwagę.

– Chcemy, aby to biuro żyło. Będę tutaj dwa razy w miesiącu w trybie stałym oraz na każde wezwanie telefoniczne. To moje czwarte biuro – mówił poseł Borys. Odpowiedzialny za to biuro będzie Michał Górawski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się