Dzieje sięGłogów

Pług nie wjechał, ale… służby interwencyjne odśnieżają płatne parkingi1 min na czytanie

1

Przed tygodniem interweniowaliście w sprawie nieodśnieżonych parkingów należących do Strefy Płatnego Parkowania. Sprzeciwialiście się temu, że za postój trzeba w ogóle płacić, gdy ciężko tam zaparkować, a potem ruszyć z miejsca. – Wjechać? Jeszcze się wjedzie. Gorzej wyjechać z tych zasp śniegu. Zanim człowiek dojdzie do parkometru, to kontroler już idzie. Uważam, że póki parkingi nie będą odśnieżone, to opłaty czasowo trzeba znieść – pisała pani Edyta.

Wtedy w GPK Suez Głogów, odpowiedzialnej za odśnieżanie dróg na terenie miasta, usłyszeliśmy, że jest możliwość odśnieżenia parkingów pod warunkiem, że nie będzie tam aut. Trochę to trudne do zrealizowania, choć wyjaśnienia spółki też były poparte argumentami – duże pługi nie miałyby szans przejechać pomiędzy samochodami.

Głos mieszkańców został wysłuchany, parkingi są odśnieżane. Bynajmniej ten znajdujący się na al. Wolności. – Miejsca parkingowe w płatnej strefie odśnieżają służby interwencyjne – informuje nas Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta. I faktycznie tak się dzieje.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się