Dzieje sięGłogów

Płynęli pontonami, grali w piłkę a przy okazji uczyli się języka niemieckiego4 min na czytanie

Płynęli pontonami, grali w piłkę a przy okazji uczyli się języka niemieckiego 12

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie wzięli udział w projekcie „Porozumienie Pomiędzy Narodami”. Pojechali do Niemiec do partnerów z Bramsche oddalonego około 700 km od Głogowa. Spędzili tam pięć dni.

– Program obfitował w wiele atrakcji zaczynając od spotkania w Ratuszu z burmistrzem miasta Bramsche panem Heinerem Pahlmannem – opowiada Alicja Skoczylas, nauczycielka.

Nie zabrakło gier i zabaw z rówieśnikami, wspinaczek, rywalizacji w piłkę nożną oraz ręczną. Wszystko po to, aby przełamać bariery językowe. Dlatego były też zadania.

– Czekało na nas zadanie językowe – w grupach polsko-niemieckich próbowaliśmy się dowiedzieć od przypadkowych przechodniów, co wiedzą o Polsce i Polakach. I jak się okazało – wcale nie jest tak trudno porozumieć się z przechodniami. Mamy nadzieję, że wszyscy się przełamali – i nieważne w jaki sposób – rękoma czy nogami – dodaje.

Na zakończenie wizyty był wspólny spływ pontonowy i grill. Spotkanie odbyło się w ramach projektów oraz ze wsparciem Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Kolejne w głogowskiej szkole.
MK
foto:SP 3

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się