Artykuł Informacyjny

Podnóżki biurowe – dlaczego są tak ważne w pracy biurowej?5 min na czytanie

Podnóżki biurowe - dlaczego są tak ważne w pracy biurowej?

Praca siedząca w biurze wiąże się z wieloma zaletami, ale i wad tutaj nie brakuje. Jak sama nazwa mówi, praca siedząca nie wymaga od nas zbyt dużej aktywności fizycznej. Skupia się na tym, że siedzimy przed komputerem i wykonujemy na nim określone zadania. Jeśli chodzi o ruch, mamy do niego dostęp jedynie podczas przerw, a takich w biurze jest mało – jedna, może dwie w ciągu 8-godzinnego dnia w pracy. Jednak praca biurowa, praca siedząca to również liczne minusy, których dostrzeżenie wymaga czasu. Jak pokazują badania, wiele osób pracujących w ten sposób narzeka po latach na wiele dolegliwości. W sytuacji, kiedy wiemy, jakie to są dolegliwości, możemy śmiało szukać sposobu na ich niwelowanie. Jednym z nich są podnóżki biurowe, które mogą znacznie polepszyć nasz komfort pracy.

Podnóżki biurowe – dla kogo będą bardzo dobrym wyborem?

Praca w pozycji siedzącej to nie same superlatywy. Niestety, brak ruchu oraz permanentna pozycja siedząca sprawiają, że człowiek może nabawić się wielu problemów zdrowotnych. Głównie są to problemy bólowe – ból kręgosłupa, nóg, głowy. Ale to nie wszystko. Znacznemu pogorszeniu może ulec krążenie krwi. To wszystko może przyczynić się również do znacznie gorszego skupienia się w pracy, gorszej kondycji psychicznej czy utraty motywacji do pracy. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach ogromną uwagę przywiązuje się do ergonomicznego wyposażenia biura, aby zapewnić swoim pracownikom nie tylko ogromny komfort pracy, ale również zminimalizować ryzyko powstania różnych schorzeń w przyszłości.

Jednym z rewelacyjnych produktów, na który musimy zwrócić uwagę jest podnóżek biurowy. Ma on rewelacyjne opinie i pozwala realnie podnieść komfort pracy. Ponadto, jego regularne użytkowanie pozwala na wyeliminowanie wszystkich dolegliwości związanych z bólami kręgosłupa czy nogami. Dzięki niemu możesz śmiało spędzać długie godziny przy biurku i nie odczuwać żadnych negatywnych skutków.

Podnóżek biurowy – jakie zalety się mu przypisuje?

Podnóżek biurowy ma to do siebie, że jego regularne używanie może zdziałać prawdziwe cuda. Przede wszystkim, podnóżek biurowy używany w trakcie pracy odciąża kręgosłup. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie użytkowania zachowujemy prawidłową pozycję ciała. Możemy swobodnie oprzeć stopy, co wpływa pozytywnie na nasze krążenie. Ciężkie nogi po całym dniu pracy z pewnością już w pierwszych tygodniach pracy odejdą w zapomnienie. W przypadku podnóżka biurowego możemy mówić o wielu różnorodnych zaletach. Jeśli zmniejszymy dolegliwości bólowe, które co jakiś czas nas dopadają, na pewno wpłynie to także na efektywną pracę oraz znacznie większą motywację do niej. Dobrej jakości podnóżek to fantastyczna, antypoślizgowa podstawa, gumowe nóżki, które nie pozwolą przemieszczać mu się po podłodze oraz regulacja wysokości. Taki podnóżek nie będzie przemieszał się niekontrolowany, a nowoczesny design takich dodatków z pewnością wpasuje się w każde wnętrze – niezależnie od tego, czy jest to biuro, czy jednak domowe zacisze przygotowane do pracy.

Podnóżek biurowy regulowany – warto na niego postawić?

Wiele zapytań jest o podnóżek regulowany. Mnóstwo osób zastanawia się, czy nie będzie lepszym wyborem, aniżeli zwykły. Otóż podnóżek regulowany ma to do siebie, iż może pasować kilku osobom jednocześnie. Jak? Wybór podnóżka regulowanego pozwala modyfikować kąt nachylenia tego gadżetu, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do tego, czego oczekujesz. Możesz efektywnie wykonywać swoją pracę, bez bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Dobrej jakości podnóżki znajdziesz na stronie www.ajprodukty.pl/akcesoria-biurowe/podnozki/6206205.wf. Możesz w nie zainwestować w momencie, kiedy zaczynasz odczuwać pierwsze dolegliwości, jak i znacznie wcześniej.

Na co zwrócić uwagę zamawiając podnóżek do biura?

Podnóżki biurowe ergonomiczne zalecane są do stosowania w przypadku osób, które bardzo dużo czasu w pracy spędzają w pozycji siedzącej. Odciążają one nogi pracowników podczas siedzenia, a wygoda zależeć będzie od kąta nachylenia. Dzięki takiemu podnóżkowi pracownik może wygodnie siedzieć, nie przemęczy się, ani jego układ krwionośny nie będzie gorzej pracował. Podczas korzystania z podnóżka można swobodnie zmieniać pozycję ułożenia stóp, co jest niezwykle ważne.

Wbrew pozorom, podnóżki obecnie powinny znaleźć się w każdym biurze. Nie każdy może liczyć na to, że dosięga nogami do podłogi w wygodny sposób. Nawet, jeśli tak jest i można oprzeć stopy o podłogę, często wiąże się to z przygnieceniem uda do krzesła, a to z kolei prowadzi do zaburzenia krążenia krwi w żyłach.

Ergonomiczne wyposażenie biura w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Pracownicy biurowi powinni mieć zapewnioną wygodę nawet podczas tak prozaicznej pracy, jak ta wykonywana przy komputerze. Nic tak nie przeszkadza, nie rozprasza, jak ból, którego doświadczamy. Może on poważnie przeszkadzać w pracy, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest jego uniknięcie. Co ciekawe podnóżki biurowe mogą mieć ciekawe dodatkowe funkcje, dlatego warto przejrzeć ofertę naszego sklepu!

Zobacz inne