Artykuł Informacyjny

Prematch VS Live: Które zakłady są lepsze?3 min na czytanie

Parafialny Klub Seniora organizuje pielgrzymkę. Ruszyły zapisy

Sezon rozgrywek dla większości popularnych dyscyplin sportowych już się rozpoczął! Warto przyznać, że rok 2022 jest jednym z najbardziej ekscytujących lat w naszej pamięci. Pomyślcie tylko, co świat piłki nożnej ma dla nas w zanadrzu! Dlatego też popyt na zakłady bukmacherskie wciąż szybko rośnie. Coraz więcej początkujących typerów myśli o wspieraniu swojej ulubionej drużyny podczas mistrzostw. Aby pomóc tym, którzy dopiero wchodzą w świat zakładów, chcielibyśmy przyjrzeć się najbardziej popularnym i istotnym formatom zakładów, czyli zakładom przedmeczowym i zakładom na żywo. Wyjaśnimy ich główne różnice i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co jest bardziej opłacalne dla gracza – obstawianie przed wydarzeniem czy w jego trakcie!

Prematch
Jest to rodzaj zakładu zawieranego przed wydarzeniem – od momentu zwolnienia linii do momentu jego rozpoczęcia. Duzi bukmacherzy tworzą własne linie przedmeczowe, korzystając zarówno ze sztucznej inteligencji, jak i z zasobów ludzkich. Firmy bukmacherskie stosują własne modele matematyczne, szczegółowo obliczając kursy na mecz piłkarski, wyścig biathlonowy, wyścig konny itp.

Wykorzystując szereg czynników do zbudowania modelu matematycznego, bukmacher dosłownie odtwarza obraz przebiegu wydarzenia sportowego. Im wyższy poziom meczu (Mistrzostwa Świata 2022, Zimowe Igrzyska Olimpijskie itp.), tym więcej kryteriów bukmacher zastosuje do oceny kursów. Dlatego też składy zakładów domowych dużych firm są bardzo trudne do pokonania na tym dystansie, a już na pewno nie należy oczekiwać, że uda się to uzbrojonym w długopis, kartkę papieru i stronę internetową ze statystykami sportowymi. Ale co w takim razie mają zrobić obstawiający?

Spróbuj narysować linie na małych rynkach (np. tenis stołowy, siatkówka plażowa lub niepopularne ligi w różnych dyscyplinach sportowych). Tam bukmacherzy nie stosują największej liczby kryteriów oceny, a Ty, jako bardziej doświadczony gracz, możesz mieć więcej możliwości obiektywnego modelowania meczu. Porozmawiajmy teraz bardziej szczegółowo o tym, czym są zaklady na zywo!

– Live

Jest to rodzaj zakładów zawieranych w trakcie trwania samego wydarzenia. Platformy bukmacherskie dostosowują kursy na wydarzenia, starając się zrównoważyć przepływy pieniężne we wszystkich ramionach zakładów oraz dla wszystkich możliwych opcji zakładów. Na większości dużych imprez sportowych jest obecny obowiązkowy analityk (in-play analyst), który uważnie śledzi przebieg wydarzenia sportowego i kontroluje zmieniające się kursy w zależności od tego, co się dzieje na boisku. Przebieg wydarzeń w większości dynamicznych dyscyplin sportowych (np. cybersport, koszykówka, hokej) zmienia się błyskawicznie, więc szansa, że uda Ci się postawić zakład w odpowiednim momencie po najlepszych kursach jest bardzo duża!

A skoro już jesteśmy przy kursach, warto zauważyć, że zmieniają się one również w formacie na żywo. O ile przedmeczowe kursy na mecz piłki nożnej mogą przez długi pozostawać prawie niezmienionymi, dopóki nie wystąpią jakieś fundamentalnie ważne konsekwencje, o tyle kursy na grę w formacie Live, zmieniają się niemal w każdej sekundzie. Można się o tym przekonać, oglądając kursy live bet fame mma.

Młode betterzy, którzy lubią obstawiać na zakładach Live, powinni nie tylko śledzić kursy, ale także przebieg akcji. Tak, to właśnie najmniejsze wydarzenia podczas meczu skłaniają doświadczonych obstawiających do podjęcia decyzji, czyli postawienia zakładu. I tu trzeba zrozumieć, że jest to ciężka praca analityczna, która wymaga wiele wysiłku. I jak pokazuje praktyka, drugie połowy meczów są zawsze najbardziej dynamiczne. W tym okresie należy zachować szczególną uwagę!

Zobacz inne