Dzieje sięGłogów

Prezenty pojechały do Przylądka Nadziei. Za akcją stoi mała dziewczynka2 min na czytanie

Prezenty pojechały do Przylądka Nadziei. Za akcją stoi mała dziewczynka

Do kliniki onkologicznej we Wrocławiu trafił niezwykły prezent. Ponad 300 gier i 50 opakowań puzzli, które przyjechały z Głogowa. W zbiórkę zaangażowali się policjanci, strażacy, szkoły i wielu mieszkańców miasta. Za całą akcją stoi dziewczynka, która sama jest pacjentką Przylądka Nadziei – Weronika Molisak.

– Weronika od lipca choruje. Ma guza olbrzymiokomórkowego kości. Na początku nie było żadnych objawów, aż nagle pojawiły się bóle i została skierowana na leczenie do Wrocławia – opowiada jej mama – Kiedy odwiedzaliśmy Przylądek Nadziei, to spędzaliśmy tam cały dzień. W poczekalni grałyśmy w różne gry i Weronika stwierdziła, że jest ich w Przylądku bardzo mało. Stwierdziła, że musimy nazbierać gier i podarować je dzieciom, które tak jak ona przyjeżdżają na leczenie. Zawsze uczestniczyliśmy w akcjach charytatywnych i to było wręcz oczywiste, że coś z tym zrobimy – przybliża.

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, w którym Weronika poprosiła o pomoc: “Mam taki pomysł, aby dla dzieci, które przebywają w Przylądku zebrać dużo gier, żeby się nie nudziły. Proszę Cię o pomoc. Proszę poproś rodziców o kupno jakiejś gry dla chorych dzieci. Może przeznaczysz na to swoje kieszonkowe? Nie musi to być duża gra. Na pewno ucieszą się z każdej, nawet z takiej najmniejszej i dzięki temu będą mogły miło spędzić czas” – pisała w listopadzie. Odzew był ogromny.

Do Przylądka trafiło ponad 300 gier i 50 opakowań puzzli. Zaangażowały się m.in. szkoły, KGW z Gaworzyc, policjanci i strażacy. – Chciałabym podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę. I policjantom, i strażakom ze Smardzowa, i rodzicom, uczniom… Każdemu, kto chciał się podzielić dobrem – dziękuje mała głogowianka – Teraz dzieci na pewno nie będą się nudziły w Przylądku.

Dodajmy, że 10-letnią Weronikę czeka niebawem operacja. Przejdzie zabieg wycięcia guza. Każdy, kto chce pomóc, może wesprzeć Weronikę wpłacając dowolne datki na konto 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z dopiskiem Weronika Molisak.

RED

foto: KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się