Dzieje sięGłogów

Prezydent Duda: Praca górników jeszcze długo będzie potrzebna1 min na czytanie

Prezydent Duda: Praca górników jeszcze długo będzie potrzebna

Dziś tradycyjna Barbórka i z tej okazji KGHM przygotował program publicystyczno-newsowy „Od Barbórki do Barbórki. W tym materiale wideo wypowiada się prezydent RP Andrzej Duda, który dziękuje górnikom za ich ciężką pracę. – Chce przekazać państwu słowa uznania, wdzięczności i wielkiego szacunku – słyszymy. Zwraca też uwagę na to, że górnictwo jest bardzo ważne dla rozwoju naszego kraju. – Nie można też opowiedzieć historii Polski bez opowieści o patriotyzmie górników, o ich oddaniu ojczyźnie – dodaje.

Prezydent RP mówi o tym, że zawód górnika ma wymiar służby. – Wymaga szczególnych predyspozycji, hartu ducha, poczucia solidarności i braterstwa z kolegami – zaznacza Duda.

Wspomina też w kilku słowach o reformie górnictwa, która według prezydenta jest konieczna, ale – jak twierdzi – trzeba też pamiętać o interesach pracowniczych. – Potrzebujemy równoważnego rozwoju. Praca górników jeszcze długo będzie potrzebna – przewiduje.

W programie KGHM-u wypowiada się również premier Mateusz Morawiecki. – Swoją ciężką pracą budujecie renomę KGHM jako championa na zagranicznych rynkach. KGHM to nie tylko polska marka zagranicą, ale przede wszystkim firma odpowiedzialna za pracowników i region Dolnego Śląska – akcentuje premier rządu.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się