Dzieje sięGłogów

Rycerski turniej na muzealnym dziedzińcu1 min na czytanie

Rycerski turniej na muzealnym dziedzińcu

Drużyny trzech głogowskich szkół podstawowych wzięły udział w turnieju rycerskim, który odbył się na dziedzińcu głogowskiego zamku. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą historyczną.

Organizatorem turnieju było Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie oraz Szkoła Podstawowa nr 12. Do udziału w nim zaproszeni zostali uczniowie klas piątych i szóstych. Swoje drużyny zgłosiły trzy placówki. Zespoły do wykonania miały szereg zadań. Zarówno sprawnościowych, jak i sprawdzających wiedzę historyczną na temat Głogowa. Jury w składzie: Paulina Lemańska, Eryka Stolarska oraz Jerzy Dymytryszyn oceniało również stroje, w jakich występowali uczniowie.

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyła i wywalczyła pierwsze miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14. Drugie miejsce zajęła ekipa z SP 12, zaś trzecie zespół z SP 7. Najlepszym księciem okazał się Krzysztof Leszczyński z SP 14, a najlepszą księżną – Nadia Horyń z SP 12. Nagrodę dla najlepszego rycerza otrzymał Michał Kruczewski z SP 12. Najlepszym giermkiem był Jan Rzeźnicki z SP 14, a najlepszą dwórką – Lena Stasyszyn z SP 14. Nagroda dla najlepszego trefnisia przypadła w udziale Jagodzie Stachowiak z SP 14.Jury przyznało również nagrody za najlepsze stroje. W kategorii strój kobiecy najwyżej oceniona została kreacja Leny Stasyszyn z SP 14, zaś w kategorii najlepszy strój męski – Jana Serafina z SP 12. Nagrody uczestnikom rycerskich zmagań wręczył Waldemar Hass, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.
RED
źródło: GAH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się