Dzieje sięGłogów

Takie rzeczy tylko koło Głogowa. Ksiądz rozdaje Świeżaki w kościele1 min na czytanie

Takie rzeczy tylko koło Głogowa. Ksiądz rozdaje Świeżaki w kościele

-Każdy dzieciaczek, który przyjdzie w najbliższą niedzielę modlić się do kościoła w Białołęce, dostanie fajnego nowego Świeżaka – zachęcił pomysłowy proboszcz Sebastian Kluwak. To jest najnowszy pomysł proboszcza parafii w Białołęce w gminie Pęcław. – Ludziom się podoba. Dzieciom też. Cieszę się, że mogłem coś dać. Czasem daję dobre słowo, czasem Świeżaki – mówi ksiądz.

Proboszcz Kluwak nie ustaje, wciąż działa w tym kierunku, aby przypomnieć ludziom, żeby chodzili do kościoła i że w kościele jest fajnie. Pomysły ma rzeczywiście niebanalne, ostatnio zapowiaedział na swoim Facebooku, że na dzieci czekają w Świeżaki – czyli pluszowe zabawki, za którymi dzieci szaleją. – Msza w niedzielę o godz. 12 – zachęcał. Takie rzeczy zdarzają się chyba tylko w Białołęce w gminie Pęcław, kilka kilometrów od Głogowa.

Proboszcz wystarał się o Świeżaki z Caritasu z Zielonej Góry. Dużo ich rozdał na niedzielnej mszy, ale jeszcze zostały. – Będę dalej rozdawał – zapowiada. – Zawsze to coś miłego w kościele. To takie moje działania, także aby w takim wiejskim wymiarze zmienić obraz Kościoła. Gdybym coś miał, to bym jeszcze coś innego rozdawał – mówi ksiądz Sebastian Kluwak. Ta msza ze Świeżakami była w ostatnią niedzielę i faktycznie pomysł księdza wypalił. Bo na mszy było sporo dzieci. Ksiądz miał komu rozdawać maskotki z ambony.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się