Dzieje sięFotoGłogów

Urzędnicy starostwa i strażacy zbierali nakrętki dla Szymonka4 min na czytanie

1

Pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Głogowie odbył się finał akcji –pracownicy urzędu zbierali nakrętki dla Szymonka Łużnego. 5-letniego małego strażaka, który pod koniec grudnia ub. roku dowiedział się, że zachorował na złośliwy nowotwór: chłoniak Burkitta – białaczka. Od tej pory znajduje się z mamą, w klinice we Wrocławiu “Przylądek Nadziei”.

– Cieszymy się, że akcja została nagłośniona. Chcemy też pomóc innym dzieciom m.in. poprzez zbiórkę krwi czy nakrętek. Uczymy pomagać. Nie wiadomo, kiedy nas spotka taka potrzeba – mówił Emil Łużny, tata Szymonka.

Pomysłodawcą zbiórki był strażak Sebastian Siniawa. – To jest kolejne nasze działanie. Podziękowania przede wszystkim dla jednostki OSP Smardzów, która wspiera nas w odbiorze tych nakrętek – przypominał, że serca na nakrętki znajdują się przy szkołach podstawowych w Przedmościu oraz Wilkowie. Kolejne w planach – stanie przy przedszkolu “siódemce”.

Przed nimi też inne charytatywne akcje. – Wspinamy się coraz wyżej. Mamy już chętnych 50 osób, które w najbliższą sobotę – z samego rana – chcą zdobyć Babią Górę. Oczywiście dla Szymonka. Planujemy też kolejną zbiórkę krwi – następna 20 marca pod Galerią Glogovia – zradzał strażak.

Starosta był dumny z zaangażowania swoich pracowników. – Poza tym, że są doskonałymi urzędnikami, to też dobrymi ludźmi. Ze strażą pożarną zawsze współpracowało nam się wspaniale. Są to osoby, które oddają swoje zdrowie i życie, więc musimy ich wspierać. Robimy to z wielką przyjemnością. Mam nadzieję, że nasza mała cegiełka wspomoże Szymonka – komentował pod urzędem Jarosław Dudkowiak.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się