Artykuł Informacyjny

Usługi InPost – krótki przewodnik dla klienta indywidualnego2 min na czytanie

Usługi InPost – krótki przewodnik dla klienta indywidualnego

Sprawdź, jak działa Manager Paczek i szybko oraz komfortowo nadawaj przesyłki. Korzystaj z darmowych zwrotów w aplikacji InPost Mobile oraz z ponad 16 tys. Paczkomatów® dostępnych w całej Polsce. Postaw na fachowców w dostarczaniu przesyłek. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po usługach firmy InPost, w którym znajdziesz najważniejsze informacje. Sprawdź, ile możesz zyskać korzyści!

Z usług InPost możesz skorzystać, wchodząc na stronę firmy lub poprzez aplikację InPost Mobile, którą wystarczy pobrać za darmo na swojego smartfona – jest czytelna, wygodna i prosta w obsłudze. Co więcej, ma wiele innych zalet. Nie tylko pozwala szybko i komfortowo nadawać przesyłki, ale również zdalnie je odbierać – nie musisz czekać w kolejce do Paczkomatu® i korzystać z panelu. Chcesz szybko nadać paczkę? Nie ma sprawy! Wygodnie wyślesz ją w Paczkomacie®. To tylko kilka prostych kroków. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję.

Komfort wysyłania i zwracania

Korzystaj z opcji Szybkie Nadawanie. Odpowiednio zapakuj przesyłkę, wybierz sposób dostawy oraz rozmiar pakunku, uzupełnij pola z informacjami o nadawcy i odbiorcy, a na końcu umieść ją w Paczkomacie®. To ty decydujesz, o której godzinie i w jakim dniu to zrobisz! Możesz wybrać, czy kurier ma dostarczyć przesyłkę do Paczkomatu®, czy pod podany adres domowy. Wejdź na stronę https://inpost.pl/wysylam i nadaj paczkę, jak i gdzie chcesz.

Kupiłeś buty, spodnie, smartfona lub laptopa w sklepie internetowym, ale okazało się, że to nietrafiony strzał? Zwróć przedmioty za darmo i wygodnie za pośrednictwem jednego z ponad 16 tys. Paczkomatów® w całej Polsce! W aplikacji InPost Mobile wybierz ikonę “Zwróć”, skorzystaj z sekcji “Wyszukaj Sklep”, do którego chcesz oddać zakupione rzeczy, wypełnij dane i kliknij “Zwróć przesyłkę” (kod zwrotu otrzymasz na maila, a także znajdziesz go w aplikacji). Przygotuj paczkę ze zwrotem i użyj wygenerowanego w aplikacji kodu zwrotu. Nadaj przesyłkę w Paczkomacie® i gotowe! To takie banalne!

Sprawdź, jak działa Manager Paczek

Korzystanie z Managera Paczek jest bardzo proste. Musisz posiadać konto w serwisie. Jeśli nie masz, to jego założenie trwa kilka minut, co w porównaniu z tym, ile zyskujesz, jest naprawdę niewiele. Zaloguj się do Managera Paczek za pomocą strony manager.paczkomaty.pl, wygeneruj etykietę dla paczki w sekcji “Wyślij przesyłkę” i wypełnij pola (adres mailowy oraz numery telefonów twój i odbiorcy, a także rozmiary paczki i rodzaj nadania – w punkcie czy w Paczkomacie®), a na końcu kliknij przycisk “Opłać, wydrukuj i wyślij”. Z Twojego indywidualnego konta w Managerze Paczek zostanie pobrana kwota za wygenerowanie etykiety w formie PDF. Musisz ją wydrukować i przykleić na zapakowaną paczkę. Proste? Oczywiście, że tak! Teraz pozostaje ci nadanie przesyłki w wybranym przez ciebie punkcie. Trafi ona do odbiorcy w terminie Dzień + 1.

Zobacz inne