Dzieje sięGłogówKGHM

Wirtualna rzeczywistość w KGHM w zakresie szkoleń BHP [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Wirtualna rzeczywistość w KGHM w zakresie szkoleń BHP [ZDJĘCIA] 3

KGHM zaprezentował szkolenie w wirtualnej rzeczywistości z zakresu BHP w Hucie Miedzi Głogów. – Chcemy pokazać nową aplikację do szkolenia pracowników z prac szczególnie niebezpiecznych – wyjaśniał Robert Grygorczyk, kierownik działu BHP HMG. Dodawał, że do tej aplikacji wykorzystuje się specjalne gogle. – Pozwala to uczyć procedur postępowania przy pracach niebezpiecznych w bezpiecznym środowisku pracy. Nie w realu, czyli bez zagrożeń i czynników, które to utrudniają – zaznaczał.

Aplikacja jest bardzo prosta. Korzystać z niej będą pracownicy huty. – Oczywiście w pierwszej kolejności aplikacja kierowana jest dla nowych pracowników – będą wiedzieli, co należy zrobić przed rozpoczęciem czynności przepalania otworu spustowego. Jak się do tego przygotować, czyli chodzi o kwestie sprawdzenia instalacji tlenowej, przygotowanie kadzi, sprawdzenie drożności rynien spustowych – wymieniał.

Oczywiście wirtualna rzeczywistość nie zastąpi tradycyjnych szkoleń. – Staramy się je uatrakcyjnić. Ponadto młodzi ludzie mają styczność z elektronicznymi urządzeniami. Jakie są opinie? Od tych nowych, że aplikacja pozwala się oswoić ze stanowiskiem pracy. A od tych ze stażem mamy opinie takie, że aplikacja bardzo dobrze przypomina te czynności – dodaje kierownik. To pierwsza taka aplikacja, ale jak zapowiadają w KGHM na pewno nie ostatnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się