Artykuł Informacyjny

Wspólne przedsiębiorstwo Brose Sitech rozszerza skład Zarządu: Thorsten Esser nowym Wiceprezesem Zarządu ds. Rozwoju Technicznego2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 1039

01.03.2022 | Thorsten Esser wchodzi w skład Zarządu spółki Joint Venture Brose Sitech

Spółka Joint Venture Brose Sitech, która rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2022 r., z dniem
1 marca 2022 r. rozszerza swój Zarząd o Thorstena Essera. Na nowo utworzonym stanowisku CTO (Chief Technology Officer) w Grupie Brose Sitech będzie on odpowiedzialny za rozwój techniczny przedsiębiorstwa w skali światowej oraz za definiowanie i realizację strategii produktowej dla innowacyjnych i ekonomicznych rozwiązań technicznych we wnętrzach pojazdów.

W ciągu 22 lat pracy w firmie Adient zajmował między innymi stanowisko Dyrektora Generalnego
w Chinach, a w ostatnim czasie zarządzał działaniami na rzecz rozwoju kompletnych siedzeń dla różnych międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej. Thorsten Esser, jako nowy Członek Zarządu, wnosi bogate doświadczenie w zakresie kompletnych siedzeń oraz rozwoju elementów metalowych i komponentów siedzeń. Szeroka wiedza w zakresie rozruchów fabryk i zarządzania programami produkcyjnymi, jak również imponująca sieć klientów dopełniają jego wiedzę fachową.

Nominacja ta jest częścią tworzenia nowego zespołu zarządzającego Brose Sitech. Firma już na początku roku ustanowiła nowy Zarząd, w którym Thomas Spangler, Tomasz Lewandowsk i Stefanie Wangemann objęli stanowiska CEO, CFO i CHRO. Wraz z nowym Top Managementem producent siedzeń zamierza w jeszcze większym stopniu skoncentrować się na dalszym rozszerzaniu oferty swoich produktów i pozycjonowaniu się jako konkurencyjny partner dla klientów na całym świecie.

Brose Sitech działa na światowym rynku jako niezależny dostawca systemów siedzeń od początku stycznia 2022 roku. Partnerzy Brose i Volkswagen mają po 50 procent udziałów w spółce Joint Venture. Około 5 tys. pracowników działa w ośmiu lokalizacjach w Polsce, Niemczech, Chinach i Czechach. Brose Sitech oczekuje, że do 2030 r. podwoi swoje obroty do poziomu 2,8 mld euro. Przewiduje się, że zatrudnienie wzrośnie do około 7 tys. osób.

Zobacz inne