Artykuł Informacyjny

Wyposaż kuchnię z Media Markt6 min na czytanie

Wyposaż kuchnię z Media Markt

Wszystko w jednym miejscu i pod wymiar – w Media Markt stworzysz kuchnię swoich marzeń. I możesz liczyć na fachową pomoc.

– Tutaj wszystko mamy w jednym miejscu – zachęca do odwiedzenia sklepu Media Markt – znajdującego się przy ul. Poniatowskiego 12 – specjalista ds. sprzedaży Krzysztof Mazur . Zachwala, że wybór sprzętu jest bardzo duży i ceny atrakcyjne, bo dobierając i kupując sprzęt właśnie u nich można też liczyć na rabaty i promocje. A przy tym zaoszczędzić czas oraz pieniądze.


Wybierając płytki i meble nie można zapomnieć o niezbędnym sprzęcie do kuchni – przygodę rozpocznijmy więc od kuchenki. – Oczywiście w modzie są teraz płyty indukcyjne lub gazowe – opowiada pan Krzysztof– Każdy klient podchodzi do zakupu płyty indywidualnie. Największym zainteresowaniem cieszą się płyty i piekarniki, które montuje się w meblach pod wymiar, choć w naszej ofercie oczywiście nie brakuje również tych wolnostojących – elektrycznych oraz gazowych – dodaje, że płyty indukcyjne charakteryzują się wielofunkcyjnością. – Przede wszystkim są bardzo bezpieczne – podkreśla. – Czynnikiem podgrzewającym jest siła magnetyczna. Co to oznacza? To, że płyta ogrzewa się tylko miejscowo. Producenci wyznaczają na nich różnego rodzaju przestrzenie podgrzewania. Różnica pomiędzy płytą indukcyjną a ceramiczną jest taka, że ceramiczna nagrzewa się nawet do 500 stopni. Tutaj temperatura jest znacznie niższa. Warto też zaznaczyć, że płyta indukcyjna uruchamia się tylko w momencie przyłożenia garnka – wyjaśnia. Płyty indukcyjne to też energooszczędność, co w końcowym rezultacie oznacza niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej. W swojej ofercie mają także płyty gazowe.

Podobnie jest z piekarnikami – do wyboru elektryczne i gazowe. – Nowoczesne piekarniki mają w swoich funkcjach termoobieg, ale i tradycyjne grzałki. Zaletą tego jest to, że są równomiernie ogrzewane a nie punktowo – wymienia, że w środku są blachy na prowadnicach teleskopowych. – Coraz częściej wybieramy piekarniki połączone z kuchenkę mikrofalową – dodaje, bo przecież dwa urządzenia w jednym to więcej miejsca w kuchni.

Choć i wybór mikrofalówek może spowodować zawrót głowy. Wybór duży – uzależniony od koloru, wyglądu, ale i zaawansowania. – Mogą być sterowane za pomocą pokręteł lub elektrycznego panela. Ponadto mikrofalówki posiadają również funkcję grillowania – informuje.

Na tym zakupów w Media Markt nie koniec, bo na liście rzeczy niezbędnych w kuchni są jeszcze okapy. Występuję te kominowe, ale i szafkowe, montowane bezpośrednio do mebli.

Przed zakupem lodówki warto najpierw sprawdzić jej wymiar. I nie zależnie od tego czy zostanie ona zabudowana w meble czy też nie. – Typowa lodówka pod zabudowę ma wysokość 177 cm do 178 cm. Ale występują również wyższe o wysokości 193 cm. Szerokość lodówki, by dopasowała się do zabudowy, to 54 cm. Czym się różni lodówka pod zabudowę od wolnostojącej? Ta wolnostojąca nie jest co prawda ładnie wkomponowana w meble, ale jest za to znacznie większa i pojemniejsza. I wybór jest duży – tutaj mamy standardowe lodówki, ale też naprawdę duże, o dwa, nawet trzy razy większej pojemności otwierane za pomocą dwóch skrzydeł drzwi – wymienia.

Gdy już wybierzemy kuchenny sprzęt to możemy również zamówić transport pod wskazany adres, dodatkową gwarancję a płatność rozłożyć na raty. I to wszystko w jednym miejscu – w Media Markt Głogów.

Zobacz inne