Dzieje sięGłogów

Zarzuty zabójstwa dla 20-latki spod Głogowa1 min na czytanie

Zarzuty zabójstwa dla 20-latki spod Głogowa

Tragedia wydarzyła się w środę (15.06.) w Kotli. 20-letnia kobieta zamordowała dwóch mężczyzn zadając im liczne ciosy nożem. Jeden z mężczyzn – starszy, 72-letni, był jej dziadkiem. Młodszy z nich, 58-letni to znajomy dziadka. Kobieta została zatrzymana przez policję zaraz po tym zdarzeniu. Była pijana. Dziś (17.06.) została doprowadzona na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Głogowie, gdzie usłyszała zarzuty.

– Są to dwa zarzuty: zabójstwa w tzw. zamiarze bezpośrednim przez zadanie każdemu z mężczyzn ran kłutych i innych w klatkę piersiową oraz inne części ciała narzędziem typu nóż – mówi nam Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jeszcze dziś prokurator skieruje wniosek do Sądu Rejonowego w Głogowie o tymczasowe aresztowanie podejrzanej kobiety. Prokuratura nie ujawnia czy przyznaje się ona do zarzutów. – Ze względu na dobro śledztwa nie możemy ujawnić jej postawy – dodaje rzeczniczka. AKTUALIZACJA: Sąd zdecydował o areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się