Dzieje sięFotoGłogów

320 seniorów na UTW. Gross: Boimy się o naszych słuchaczy, bo to są seniorzy6 min na czytanie

320 seniorów na UTW. Gross: Boimy się o naszych słuchaczy, bo to są seniorzy 5

Za nami już 19. inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głogowie. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się uroczystość. Przybyli zaproszeni goście w tym prezydent Rafael Rokaszewicz oraz członek zarządu powiatu głogowskiego Bartosz Ławorowski.

– Bardzo się boimy o naszych słuchaczy, bo to są seniorzy, czyli osoby najbardziej narażone i zagrożone. Ale cieszymy się, że chcą wrócić do normalności i być aktywnymi. Wiadomo, że część zajęć będziemy prowadzić w obostrzonym rygorze sanitarnym – w mniejszych grupach i maseczkach – mówiła Danuta Gross, prezes UTW. Dodawała, że seniorzy chcą jednak wrócić a nie być zamknięci w domach.

W tym roku w UTW będzie uczestniczyło 320 seniorów. Są to osoby legitymujące się wiekiem od 40 roku życia. Najstarsza z nich ma 84 lata. Choć wiek nie gra tutaj różnicy. – Ćwiczy, uczęszcza na jogę, jeździ na rowerze – chwaliła.

Dołączyła do nich m.in. Barbara Lagner (66 l.), bo od maja br., mieszka w Głogowie. Wcześniej mieszkała w Grębocicach, gdzie też uczestniczyła do takiego uniwersytetu. – Chcę to dalej kontynuować, spotykać się z ludźmi, rozwijać. Na pewno będę się nudzić – zaznaczała.

Przed nimi wiele atrakcji – w tym spotkanie integracyjne. W październiku kolejna wycieczka – do Włoch.
RED

Podziel się informacją ...
  • 92
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się