Dzieje sięGłogów

500 zł obiecanej dotacji. Nauczyciele czekają na zwrot pieniędzy od ministerstwa1 min na czytanie

Nauczyciele idą twardo po swoje. Będzie strajk. Co z uczniami i egzaminami? 1

Premier Mateusz Morawiecki obiecał pomoc nauczycielom – po 500 zł na zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych. Jak informuje nas Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w miejskim ratuszu, nauczyciele najpierw wydatki musieli pokryć z własnej kieszeni, by potem starać się o rządową pomoc.

– Do 7 grudnia nauczyciele mogą składać u dyrekcji wnioski i przekładać dokumenty potwierdzające zakup sprzętu – wyjaśnia.

Następnie organ prowadzący, czyli miejski urząd, dostarczy do Ministerstwa Edukacji Narodowej zbiorcze zestawienie. – Po otrzymaniu pieniędzy z ministerstwa nastąpi wypłata środków nauczycielom. Mają się znaleźć na ich kontach do końca br. roku – dodaje Stachak.

Co kupują nauczyciele? Kwota i duża, i mała. Na nowy komputer na pewno nie wystarczy. Ale na liście zakupów znalazły się m.in. dyski zewnętrzne, kamerki internetowe, mikrofony, słuchawki. – To, co niezbędne, do zdalnej nauki – podkreśla naczelnik, która zwraca uwagę na to, że nie wiadomo jak długo potrwa jeszcze taka sytuacja.

Na razie szkoły pozostają zamknięte. W przedszkolach i żłobkach coraz mniej problemów – wszystkie są otwarte i wydaje się, że największa fala zachorowań wśród kadry już za nami.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się