Dzieje sięGłogów

83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej [Zdjęcia]8 min na czytanie

83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej [Zdjęcia] 2

83 lata temu rozpoczęto konflikt, który ogarnął całą Europę. Dzisiejszą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej obchodzimy mając w myślach to, co dzieje się na Ukrainie. Takie refleksje pojawiły się również na uroczystościach w Głogowie. Do działań wojennych za wschodnią granicą nawiązywał starosta, Jarosław Dudkowiak.

-Dziś wspominamy 83. rocznicę światowej tragedii. Naszym zadaniem jest pielęgnowanie pamięci o tamtych tragicznych dniach, a także o dumnej postawie naszych rodaków. Dziś chylimy głowy przed poległymi, oddając też cześć i szacunek tym, którzy przeżyli i są wśród nas. Szanowni kombatanci, jesteście dla nas, pokoleń Polaków, wspaniałym symbolem miłości do Ojczyzny – mówił starosta – Stajemy przed Pomnikiem Sapera ku przestrodze i z nadzieją, że podobny koszmar się nie powtórzy. Niestety, tuż za wschodnią granicą, na Ukrainie, Rosja zabija tysiące ludzi, rujnuje miasta i wsie. Toczy się kolejna, okrutna wojna. Już 190 dzień walczy nie tylko dla siebie, ale też dla nas, dla Europy, dla całego świata. Wszystko po to, aby powstrzymać imperialne zło i żeby to zło nie rozlało się na cały świat – podkreślał Jarosław Dudkowiak.

Radoxim 5

Rocznicę w Parku Sapera uczcili samorządowcy powiatu i miasta, a także służby mundurowe, kombatanci, nauczyciele i mieszkańcy.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się