Dzieje sięGłogów

A jednak! Terminale płatnicze w wydziale komunikacji. Najpierw odrzucili pomysł radnego, teraz do niego powrócili1 min na czytanie

A jednak! Terminale płatnicze w wydziale komunikacji. Najpierw odrzucili pomysł radnego, teraz do niego powrócili

Można! Wygląda na to, że w wydziale komunikacji, finansowo-budżetowym oraz Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, które znajdują się w Starostwie Powiatowym w Głogowie, będzie możliwość płatności kartą już przy okienkach.

Zostało to oficjalnie ogłoszone w środę (12.02.) podczas konferencji prasowej w starostwie. Tak samo jak to, że w ciągu dwóch tygodni w wydziale komunikacji pojawi się kolejny pracownik, co powinno przyspieszyć obsługę interesantów. Terminalne mają się pojawić w kwietniu. Na konferencji prasowej wybrzmiało zdanie, że będzie to “w najbliższym czasie”.

Terminale to spore zaskoczenie, bo interpelacje w tej sprawie już pod koniec listopada złożył radny Andrzej Radomski, ale ta została początkowo odrzucona. Tłumaczono to wtedy m.in. zbyt wysokimi kosztami. Zakup chociażby jednego terminala miał być to koszt 37 zł netto za miesiąc, a ponadto pobieranie prowizji 0,65 proc. od każdej płatności.

Ponadto argumentowano, że “osoby płacące kartą byłyby w uprzywilejowanej pozycji do osób płacących gotówką w kasie”. Po trzech miesiącach sprawa nabrała tempa, scenariusz się zmienił i wiele wskazuje na to, że dodatkowe terminale w starostwie lada chwila się pojawią. – Całe szczęście! – cieszy się radny Radomski, który uważa, że będzie to spore ułatwienie dla mieszkańców, bo kolejki się skrócą. – To są tak ważne sprawy dla ogółu, że starosta nie może odrzucać takich pomysłów tylko dla tego, że radny jest z innej opcji politycznej. Tak się nie robi – dodaje.

Więcej o konferencji w starostwie napiszemy za chwilę szerzej na naszej stronie.

To terminalach w starostwie pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się