Dzieje sięFotoGłogów

Ale się dzieje! Na koncie sztabu już ponad 111 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Ale się dzieje! Na koncie sztabu już ponad 111 tysięcy złotych [ZDJĘCIA] 23

Trwa 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za nami tradycyjne światełko do nieba pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. I trwa też liczenie pieniędzy, które w naszym sztabie udało się zebrać. Na ten moment to ponad 111 tys. zł! Ale to nie koniec, bo ta kwota na pewno wzrośnie.

Agnieszka Lewandowska, szefowa sztabu WOŚP przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, podkreśla, że liczy się pomoc, nawet ta najmniejsza, a nie bicie rekordów. – Oczywiście cieszyliśmy się jak z roku na rok tych pieniędzy było więcej. W ubiegłym było trochę mniej, bo mamy do czynienia przecież z sytuacją epidemiologiczną. To nie jest tak, że coś musimy – możemy. I dokładamy cegiełkę do WOŚP – dodaje, że teraz zbierają na okulistykę dziecięcą.

W tym roku kwestuje 150 wolontariuszy. Rekordowa liczba. Młody głogowianin Kuba Przytuła pierwszy raz. – Starałem się dostać do sztabu od trzech lat, ale zawsze brakowało miejsc. Zainteresowanie tą akcją w naszym mieście jest ogromne. Udało mi się. Stwierdziłem, że chcę pomagać. Chcę dać coś od siebie – cieszy się 18-latek. Nie brakowało atrakcji. Wśród nich parada samochodów. Zdjęcia i film: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się